Karafazlı hakkında bir soruşturma daha başlatıldı
05 Haziran 2020 Cuma

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

Karafazlı hakkında bir soruşturma daha başlatıldı

Umre haberi sonrası be kez Çaykur'da virüs haberine soruşturma

09 Nisan 2020 Perşembe 16:17
Bu haber 1938 kez okundu
Karafazlı hakkında bir soruşturma daha  başlatıldı
"Çaykur'da korona virüs alarmı" haberi nedeniyle Çağdaş Gazeticiler Derneği Rize Şube Başkanı ve rizenabiz.com haber sitesi İmtiyaz Sahibi Gençağa Karafazlı hakkında soruşturma başlattı. Karafazlı, ifadeye çağrıldı.
Çağdaş Gazeticiler Derneği Rize Şube Başkanı ve rizenabiz.com haber sitesi İmtiyaz Sahibi Gençağa Karafazlı, "Çaykur'da Korona virüs alarmı" başlıklı haberi nedeniyle ifade vermek için ifadeye çağrıldı.Savcılığın talimatı üzerine Rize emniyet müdürlüğü Güvenlik şube müdürlüğüne ifade veren Karafazlı ifadesi sonrası serbest bırakıldı.
Çay işletmeleri Genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim ,Karafazlı'nın gerçek dişi haber yaptığıni iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu.

Konuya ilişkin açıklama yapan, CHP Rize İl Başkanı ÇGD Rize Şube Başkan Yardımcısı Saltuk Deniz, "Eğer yazıda hata ya da eksiklik varsa Çaykur tarafından kamuoyuna açıklama yapılıp yazı tekzip ettirilir ya da düzeltme istenebilirdi. Hemen suç duyurusunda bulunmaya gerek yok... Basının görevi kamuoyunun sesi ve vicdanı olmaktır. Basın resmi gazete değildir." diyerek tepkisini dile getirdi.

Deniz, yazılı açıklamasının devamında şunları söyledi:

Salgına uğraştığımız bu dönemde bir çok doğru yada yanlışın konuşularak bilgi kirliliğinin yaşandığı bir dönemde başının üzerine gitmek kamuoyunu güvensizliğe iter.

Ayrıca Çay Müstahsillerinin Çaykur dan ısrarla açıklama beklediği bir dönemde Çaykur'un işi bu olmamalı..
Karfazlı,daha önce 500 umrecinin karantina altına alınmadan evlerine gönderildi şeklindeki haberine Rize cumhuriyet savcılığı soruşturma açmıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV