Karadenizli sanatçılardan Başkan Cervatoğlu’na MECİ desteği

banner100

13 Ağustos 2020 Perşembe

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Karadenizli sanatçılardan Başkan Cervatoğlu’na MECİ desteği

Fındıklı halkının MECİ 'si büyüyor..

22 Temmuz 2020 Çarşamba 16:18
Bu haber 2500 kez okundu
 Karadenizli sanatçılardan Başkan Cervatoğlu’na MECİ desteği
TIKLA İZLE:

https://youtu.be/qkdZ8uNV1hI


 Karadenizli sanatçılardan Başkan Cervatoğlu’na MECİ desteği

Karadenizli sanatçılardan Fındıklı Belediyesinin başlattığı ve her geçen gün yaygınlaşan “MECİ” ye bu kez Karadeniz’in aydın sanatçılarından destek geldi.

Gökmen TURNA -Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet-

Dostların arasındayız. Güneşin sofrasındayız, Hayde  ‘MECİ’miz var çağrısı yapan Karadenizli sanatçılar, Birol Topaloğlu, Selçuk Balcı, Hülya Polat, Korhan Özyıldız, Aydoğan Topal, Selim Tarım, Tanju Topal, Yusuf Aydın, Altan Civelek ,Tolga Kurdoğlu VE DİSK Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan, bugün Rize’nin Fındıklı ilçesinde bir araya gelerek Fındıklı Belediyesinin “MECİ” çalışmalarına destek verdiler.

Fındıklı belediyesine bir yurttaşın bağışladığı çay behresinde MECİ katılımcılarının çay topladığı bahçeye giden sanatçıları Fındıklı Belediye başkanı Ercüment Şahin Cervatoğlu, Fındıklılı kadınlar, çok sayıda yurttaş karşıladı.

Sanatçılar çay bahçesinde katılımcılarla beraber mini bir konser verdiler. Âdeta şenlik havasında geçen MECİ çalışmalarına Karadeniz müziği eşliğinde horona duran yurttaşlar renkli görüntüler oluşturdular.

Kimseyi ötekileştirmeden yolumuza devam ediyoruz

MECİ’ye destek veren tüm yurttaşlara ve sanatçılara teşekkür eden Fındıklı Belediye başkanı Ercüment Şahin Cervatoğlu ;

”MECİ’ye omuz veren tüm dostlarıma, yoldaşlara ve sanatçı kardeşlerime bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim. Fındıklı halkına yaptığımız bir çağrı vardı, meci yani. Meci kimseyi ötekileştirmeden, yardıma ihtiyacı olana karşılık beklemeden omuzdaşı olabilmektir.

Bugün Fındıklı Belediyesi olarak, bize bir abimiz buranın gelirini bağışlamıştı. Biz de halkımıza çağrı yaptık. Bu çağrıya Fındıklı halkı ve sanatçı dostlarımız karşılık verdi. Oce Yaşam Derneği, Gıda İş Genel Başkanı Seyit Başkanımız (Seyit Aslan) karşılık verdi. Fındıklı halkıyla birlikte burada 2.sürgün yaş çayını topluyoruz. Bu çaydan elde ettiğimiz gelirle, sokak hayvanları için yaşam ve rehabilitasyon merkezi inşa ediyoruz, orada kullanacağız.

Amacımız Gençlerimize ‘meci’ kültürünü aşılamak istiyoruz. Halkçı ve toplumcu belediyecilik anlayışıyla bugünü değerlendirip yarının özgürleşmesi, eşit ve özgür bir ülkede, barış ve kardeşlik içerisinde yaşamak için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Meci usulüyle çay toplamaya katılan Karadenizli sanatçılar Meci’ye katılan yurttaşlarla birlikte horona durdular.

Ne olmuştu:

Belediye başkanı Cervatoğlu göreve seçildiği günden beri MECİ yi bir yaşam biçimi olarak hayatımızın her alanına koyacağız demiş ve MECİ dayanışmasıyla bir çok alanda çalışmalar başlatmıştı.

Ardından sahil parkta düzenlediği bir alana Karadeniz li sanatçı <Kazım Koyuncu’nun ismini vermişti.

Cervatoğlu’nun bu çalışmalarına AKP ve İyi Parti, MHP ilçe teşkilatları sürekli olarak karşı çıktı yer yer provokatif saldırılar gerçekleştirmişlerdi.

Bu yaşananlar sonrası binlerce yurttaş başkan Cervatoğlu’na destek vermek için Fındıklı’da kitlesel basın açıklamasıyla destek vermişti.

Ardından içişleri bakanlığı Cervatoğlu hakkında soruşturma başlatmış 2 müfettiş geçen ay Fındıklı belediyesine giderek incelemelerde bulunmuştu.

Cervatoğlu’na yönelik Çeşitli provokatif saldırıların yer yer devam ettiği Fındıkı’da bu kez Cervatoğlu’na Karadenizli aydın sanatçılardan destek geldi.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV