İyi Parti"Çay Fiyatı Özele Yaradı"
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

İyi Parti"Çay Fiyatı Özele Yaradı"

Çaya yapılan zam hepimizi hayal kırıklığına uğratmıştır.

12 Mayıs 2020 Salı 18:46
Bu haber 525 kez okundu
İyi Parti
 İyi Parti Rize il başkanı Av. Ayşegül Özyanık ;"Çaya yapılan zam hepimizi hayal kırıklığına uğratmıştır." 

Kuzeytvnet -Rize

Cumhur başkanı Recep tayip Erdoğan'ın 2020 yılı yaş çay taban fiyatına yaptı zamma yönelik tepkiler devam ediyor.Bir çok siyası parti ,STK ve meslek örgütleri açıklanan yaş çay fiyatına yönelik tepkileri devam derken bugün bir tepkide Rize İyi Parti il teşkilatından geldi.

 İyi Parti Rize il başkanı Av. Ayşegül Özyanık ; "Biz İyi Parti olarak çayın destekleme ile birlikte en az 4 TL olması gerektiğini daha önce açıklamıştık.

Özellikle bu salgın nedeniyle zaten ekonomisi sekteye uğrayan müstahsilimizin üzerindeki ekonomik yükü bir nebze azaltmak adına yapılan zam açıklamasının beklentinin çok altında olduğunu ifade etmeliyiz.

Vatandaşın cebindeki para hergün geçtikçe eriyor
Böyle bir salgın sürecinde devletimizin milletimizin yanında olduğunu gösterebilmesi adına malesef açıklanan rakamlar müstahsilimizi değil sadece özel sektörde çay alımı yapan firmalar açısından tatmin edicidir.

Enflasyon oranı  kadar zam yapıldığı gerekçelendirilmesi her türlü izahdan uzaktır çünkü önemli olan vatandaşın alım gücüdür. Vatandaşımızın alım gücü oranında gerçeği yansıtmamaktadır.Basitçe bir hesap yapacak olursak;
Geçen yıl Mayıs ayında 1 ton çay satan müstahsilimiz buna karşılık  elde ettiği gelirle 12,26 gram altın alabiliyorken bu yıl 1 ton çayla 8.85gram altın alabilmektedir.

Aslında bu çaya zam değildir malesef bir aldatmacadır, çayda indirim yapılmıştır. Bu bize gösterir ki vatandaşımızın çayına yapılan zam yeterli değildir ve cebindeki para da gün geçtikçe erimektedir." dedi

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV