İyi Parti Rize İl ihraç etti Genel merkez kabül etmedi
10 Temmuz 2020 Cuma

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

İyi Parti Rize İl ihraç etti Genel merkez kabül etmedi

25 Ocak 2020 Cumartesi 00:23
Bu haber 6959 kez okundu
İyi Parti Rize  İl ihraç etti Genel merkez kabül etmedi
 İyi Parti Rize il teşkilatında ihraç tartişmaları bitmiyor.Geçtiğimiz aylarda  partili bazı üye ve yönetcilerinin ihraç edilmesiyle ilgili tartişmalar devam ediyor
İhraç tartişmalarının odağında ki isimlerden biri de  partinin il gençlikkolları başkanı ŞABAN ONAT GÜNER.
Parti ilke ve anlayışlarına aykırı davrandığı gerekçesiyle 05/07/2019 Tarihlerinde  başkan Güner ile ilgili İyi Parti  il başkanlığı tarafından "kesin ihraç " istemiyle disiplin soruşturması başlatılmış, bu soruşturmanın sonunda, Şaban Onat Güner 12-09-2019  tarihinde partiden ihraç edilmişti.
Başkan Güner Rize iyi parti il başkanlığı tarafından  hakkında "kesin ihraç" istemiyle başlatılan soruşturmanın haksız yersiz iddilardan yoksun partiyi küçük düşürücü bir soruşturma olduğunu açıklamıştı.Şaban Onat Güner,ilbaşkanlığını soruşturma sonucunda partiden ihraç edilmesine karşı duracağını açıklamış ve ardından konuyu İyi Parti genel merkezi yüksek disiplin kuruluna taşımıştı.Genel merkez disiplin kurulu aldığı bir kararla iyi Parti Rize il başkanlığının aldığı ihraçkararını kabül etmedi.

 İYİ PARTİ MERKEZ DİSİPLİN ÜST KURULU İHRAÇ DEĞİL KINAMA DEDİ
İyi Parti Yüksek disipin kurulu Güven ile ilgili aldığı kararda; "soruşturulan hakkında verilen  il disiplin kurulu kararı dosyada mübrez evraklar  soruşturma kapsamında toplanan deliller, ve İYİ PARTİ  Tüzüğünün  71 ve devamı hükümleri çerçevesinde  değerlendirildiğinde,tüzüğün 76/d maddesinin tatbik edilemeyeceği  gözetilerek soruşturulan hakkında kınama cezası verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir". denildi.
PARTİMİN İLKELERİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİM
ŞABAN ONAT GÜNER. onat İyi Parti genel merkezinin aldığı bu karar sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmede; "
Her daim davamızın peşinde koşacağıma, gecemi gündüzüme katıp ölesiye çalışacağıma, karşıma ne çıkarsa çıksın inandığım davaya aidiyetimi her gece yatarken tazeleyeceğime, inandığımız değerler için her daim savaşacağıma yemin ederim.
Bana inancını hiç kaybetmeyenlere teşekkür ederim. Hep beraber; YILMAYACAĞIZ, YIKILMAYACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ !
Partimin ilke ve anlayışları doğrultusunda çalışmalarıma kaldığım yerden partimin yönetici ve üyeleriyle birlikte Rize için ülkemiz için çalışmalarımı aynı kararlılıkla sürüdereceğim" şeklinde paylaşımda bulundu.
Şimdi merak edilen konu ise Güner 'in genel merkez tarafından yeniden partiye dönmesini sağlayan bu karar sonrası parti il teşkilatının Güner'e karşı nasıl bir tutum sergileyeceği,görev mi? yoksa kapınin önünümü göstereceği merak konusu!.
İşte İyi Parti Yüksek disiplin kurulunun o kararı:


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV