İyi Parti Kamilet vadisinde
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

İyi Parti Kamilet vadisinde

Kamilet önemli bir değer onu korumalıyız

27 Haziran 2020 Cumartesi 13:15
Bu haber 3441 kez okundu
 İyi Parti Kamilet vadisinde
 İyi Parti Kamilet vadisinde

Kamilet önemli bir değer onu korumalıyız

Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet

MNG Arhavi vadisinde hayata geçirdiği HES projesi çalışmalarıyla ilgili Kamilet vadisini günlerdir katletmesine yönelik yaşam savunucuları ve Arhavi halkının tepkileri devam ederken vadiye duyarlı vatandaşların ve bazı siyasi parti temsilcilerinin ziyaretleride devam ediyor. 

Kamilet vadisinde 55 gündür çamur akmasına yol açan ORTA HES 'le ilgili incelemelerde bulunmak için partisinin gençlik kolları üyesi bir grupla  ARHAVİ Kamilet Vadisine gelen İYİ Parti Gençlik Politikaları Çevre ve Ekoloji Başkanı Müberra ÇAKIR  vadide incelemelerde bulundu.

Çakır, sudan numune aldırarak tahlil ettirdi. Ancak 55 gündür kirli akan derenin bu kez temiz aktığı görüldü. Tahlil sonucu da doğal olarak temiz çıktı.

Vadi HES’lerle yok edilmemeli

Çakır Kamilet vadisinin doğal yapısının korunması gerektiği, bu vadinin Arhavi ve ülkemiz için çok önemli bir değer olduğu HES'lerle yok edilmemesi gerektiğini belirtti.

Çakır'a Arhavi İYİ Parti başkanı Faik ATABEY ve Arhavi Doğa Koruma Platformu üyeleri eşlik etti.

Arhavi Doğa koruma platformu sözcüsü Erdoğan Güler gelen gruba Kamilet'i yürütülen mücadele ve yargı süreçleri ile ilgili bilgi verdi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV