İyi Parti Delegesi Özyanık'la devam dedi

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

İyi Parti Delegesi Özyanık'la devam dedi

İyi Parti il başkanı Av:Ayşe Gül Özyanık güven tazeledi

05 Temmuz 2020 Pazar 17:56
Bu haber 4119 kez okundu
İyi Parti Delegesi Özyanık'la devam dedi
 İyi Parti Rize il kongresi sonucu belli oldu.

GenÇağa KARAFAZLI -

Mevcüt başkan Av.Ayşegül Özyanık yapılan kongre sonucunda güven tazeledi.
05 Temmuz Pazar günü gerçekleşen Rize iyi parti il kongresinde delegelerin çoğunluğu  mevcüt başkan Av .Ayşegül  Özyanık'dan yana tercihini kullandı.
Mevcüt Başkan Ayşegül Özyanık AKYILDIZ 248 oyla yeniden başkanlığa seçilirken rakibi 229 oy alabildi.
Mevcüt başkan Ayşegül Özyanık yeniden  İyi Parti Rize il başkanı seçildi.

Kongrede divan Başkanlığını İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Ankara eski Milletvekili Mehmet Aslan, Trabzon milletvekili Hüseyin Örs, İstanbul Milletvekili ve parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Sinop, Samsun, Artvin ve Trabzon il başkanları ile Saadet Partisi Rize İl başkanı Av. Muhammet Kaçar, CHP Rize İl başkanı Saltuk deniz, CHP Rize Merkez ilçe Başkanı Necati Topaloğlu, CHP’ li Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu katıldı.


Yapılan konuşmalardan sonra gidilen seçimde başkanlığı mevcut il başkanı Av. Ayşegül Özyanık kazandı. Özyanık 248 oy alırken diğer aday Hacısüleymanoğlu 219 oy aldı. 


Başkanlığa seçilen Av. Ayşegül Özyanık’ ı listesinde,
Ali kalyoncu, Ali Karadereli, Ali Öksüz, Cahit Kuruş, Coşkun Topal, Dursun Toptan, Ekrem Bakır, Elif Çelik, Gökhan başaran, Hatice Tezel, Hüseyin Erdur, Mehmet başaran Yılmaz, Merin Tavil, Miktat Oflu, Mustafa Alperen, Naciye Hacıömeroğlu, Nesrin Derya, Nuriye Özyurt, Osman Çakır, Osman Yanbay, Ramazan Gerz, Ramazan Tavukçuoğlu, Resul Nar, Rıza Al, Seda Kara, Songül Çiçek, Şenası Yıldız, Şenol Köse, Zeliha Kolcu yer aldı.

Kaybeden yok önümüze bakacağız

Seçimi kazanan Av. Ayşegül Özyanık yaptığı açıklamada, “Kongre süreci devam ederken burada kazananın ve kaybedenin olmadığını söylemiştik.  Bu bir bayrak yarışı, duamız kim bu bayrağı yukarıya taşıyacaksa Allah ona nasip etsin demiştik. Delegemizin teveccühüyle daha öncede bir defa Genel Başkanımızın onuruyla il başkanı olmuştuk. Şimdi de delegelerimizin teveccühüyle bir kez daha bu göreve mazhar olduk. İnşallah Rize için elimizden gelen her şeyi yapıp yeni dönemde daha güzel bir İyi Parti olacağız” dedi


Özyanık ,seçime katılan tüm delegelere teşekkür ederek,"İyi Parti kazandı ,kaybeden yok önümüze bakacağız partimizi daha iyi yerlere getirmek için tüm gücümüzle çalışacağız.
Bizlere destek veren ve ya vermeyen tün partili dostlara ve delegelere teşekkür ediyorum,dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV