İstanbul'dan, Rize'ye virüsü böyle taşıdılar!!!
05 Haziran 2020 Cuma

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

İstanbul'dan, Rize'ye virüsü böyle taşıdılar!!!

Olay Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Madenli Beldesi'nde yaşandı.

07 Nisan 2020 Salı 23:48
Bu haber 2097 kez okundu
İstanbul'dan, Rize'ye virüsü böyle taşıdılar!!!
İstanbul'dan, Rize'ye virüsü böyle taşıdılar!!!

Gençağa Karafazlı ..

Daha önce İstanbul’dan ev karantinasından kaçıp Fındıklı ilçesine evine gelen şahısın ardından bu kez Rize’nin Çayeli ilçesinde benzeri bir olay yaşandı.

İstanbul'dan, Rize'ye gelen Çayeli’li çift ve onlarla temasa geçen bir başka çiftin Korona virüs testleri pozitif çıktı, 5 kişi karantinaya alındı.

 İstanbul'dan eşiyle Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Madenli Beldesi'ne gelen bir çiftin ve onlarla temasa geçen bir başka çiftin korona virüs testi sonucu pozitif çıktı. 5 kişi karantinaya alındı

Olay Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Madenli Beldesi'nde yaşandı.

İstanbul'da bir yakının evinde olan F.K. eşi S.K.'yi arayarak İstanbul'a gelmesini ve kendisini almasını istedi. Daha sonra kendisini Rize’ye getirmesini istedi. Bunun üzerine S.K.hemen harekete geçerek İstanbul’a gitti. Buradan eşini aldı ve birlikte Rize'ye döndüler.

Çift Rize'ye geldiklerinde ise komşuları M.Ş. ve Ü.Ş. ile temas kurdular. F.K. ve eşi S.K.  yakalandıklarını fark etmedikleri Korona virüsü onlara da böylece bulaştırdı. F.K. ve eşi S.K. ile M.Ş. ve eşi Ü.Ş. Korona virüs teşhisi ile hemen tedavi altına alındı.

Çiftlerle temasta bulunan diğer 5 kişi de karantinaya alındı. Korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Madenli beldesinde de toplam 9 pozitif vakanın çıkması sonucu belde de alınan tedbirler daha da arttırıldı.

Ne olmuştu:

Bilindiği gibi benzeri bir olay Fındıklı ilçesinde meydana gelmişti. İstanbul’da rahatsızlanan bir kişi kendisine yapılan test sonuçlarının geç çıkması nedeniyle evini terk ederek oğluyla Rize’nin Fındıklı ilçesine gitmişti.

Aradan uzunca bir süre geçmesi sonunda şahsın testlerinin pozitif olduğu anlaşılmış, ardından polise yapılan bir ihbar sonucu şahıs evinde gözlem altına alınmıştı.

Daha sonra vakaya bağlı olay da 6 kişinin daha karantina altına alınmıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV