İstanbul’dan Kaçan Pozitif hasta Fındıklı’da yakalandı!!!
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

İstanbul’dan Kaçan Pozitif hasta Fındıklı’da yakalandı!!!

Bizler, asparagas, WhatsApp ağı haberleri izlerken bakın neler olmuş!!!

05 Nisan 2020 Pazar 21:10
Bu haber 2572 kez okundu
İstanbul’dan Kaçan Pozitif hasta Fındıklı’da yakalandı!!!

İstanbul’dan Kaçan Pozitif hasta Fındıklı’da gözaltına alındı

Gençağa Karafazlı.Rize

Rize’de gerçek gündem yok sayılarak, asparagas, WhatsApp ağı haberleriyle gizlenmeye çalışılırken, İstanbul’dan kaçıp, Rize ye gelen Pozitif bir hasta çevresine virüs bulaştırdı

Rize’de 112 kişi yeni Kovid-19 Pozitif vakanın tespit edilmesinin ardından ve vakaların her geçen gün artması ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

Geçen ay yerel medyada yer alan ‘umreden gelen 500 kişi karantina altına alınmadı’ haberleri sonrası başlayan tartışma, henüz tam bitmemişken bu kez, çay bahçelerini gübreleme ve Mayıs ayında başlayacak olan yaş çay kampanyası hazırlıklarını tamamlamak için,  başta İstanbul ve diğer illerden Rize’ye gelen vatandaşların, virüs taşıdığı iddiaları bölgede korku ve endişeye neden oluyor.

Valilik,Çaykur,RTB ,Ziraat odaları, Rize’ye gelmeyin çağrısı yapmıştı

Rize valiliği başta olmak üzere çay işletmeleri genel müdürlüğü ardından RTB ile Ziraat odaları bir açıklama yaparak, il dışında bulunan Rize’li vatandaşların mayıs ayı öncesi yapılacak olan gübreleme işini yapmamalarını ve Rize’ye yapacakları seyahati ertelemeleri çağrısında bulunmuşlardı.

Rize valiliği il sağlık müdürlüğü seyahatlerin ertelenmesi ve Rize’ye gelinmemesi çağrısını şu şekilde açıklamıştı:

“Rize ye Pozitif vakalar daha çok il dışından İstanbul’dan geldi. Yaptığımız uyarıları bazı vatandaşlarımızın önemsemediğini görüyoruz. Hiç olmasa il dışından gelenler geldikleri mahalle ve köylerde evlerinde 14 gün boyunca çıkmasınlar, 14 gün kuralını delmişler. Lütfen kurallara uymayanları yetkili birimlere ihbar edin”.

İstanbul’dan kaçtı Fındıklıda yakalandı

Yetkililerin İstanbul’da bulunan vatandaşların Rize’ye gelmemeleri şeklinde çağrıları devam ederken, diğer yandan İstanbul’dan gelenlerin kontrollerinin sağlıklı yapılamadığı ortaya çıktı.

Fındıklı Polis Merkezi Amirliğini arayarak Fındıklı Toplum Sağlığı Merkezinde Doktor olarak görevli olduğunu söyleyen İ.B. isimli şahıs; Kazım E. (60 yaşında-servis şoförü-evli-3 çocuklu) isimli şahsın Kovid-19 nedeniyle İstanbul ilinde yapılan tahlillerde pozitif çıktığını İstanbul’da karantina altında bulunması gerekirken kurallara uymayarak İlçeye geldiğini bildirmiş.

Polis Şahsın telefonu arayarak iletişime geçti. Sahil mahallesinde  oğlu M.C.E.ile oturduğu apartmanın katlarında annesi ve diğer yakın akrabalarla oturduğu tespit edildi.

Şahısla yapılan yüz yüze görüşmede şahsın İstanbul’da psikolojik rahatsızlıktan dolayı hastaneye gittiği iki gün hastanede kaldığı ve korona testleri sonucu ev izolasyonu verildiğini hastaneden çıktıktan iki gün sonra özel araçları ile iki oğlu M.C.E. Ve E.E. ve eşi K.E. ile geldikleri 15 gündür oğlu M.C.E. ile Fındıklıdaki evinde olduğu diğer oğlu ve gelininin Ardeşen’de  kaldığını söyledi.

Toplum sağlığı merkezi doktoru ve ekibi gelene kadar apartman polis ekipleri tarafından tedbir amaçlı karantinaya alınarak hiç kimsenin içeri ya da dışarı girip çıkılmasına izin verilmedi. Ayrıca; Kazım E. ve birlikte yolculuk yaptıkları çocuklarıyla 23 ya da 24 Mart 2020 tarihinde İstanbul ilinden Rize iline giriş yaptıkları tespit edildi.

Yaşanan bu olay 14 gün karantina kuralının ve sokağa çıkmamanın ne derece önemli olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV