İKİZDERE’DE DEVRİLEN TIR İÇİNDEKİ YABANCI ÇAYIN AKİBETİ HALA BELİRSİZ
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

İKİZDERE’DE DEVRİLEN TIR İÇİNDEKİ YABANCI ÇAYIN AKİBETİ HALA BELİRSİZ

bu konu aydınlanıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağız..

23 Haziran 2020 Salı 12:33
Bu haber 2398 kez okundu
 İKİZDERE’DE DEVRİLEN TIR İÇİNDEKİ YABANCI ÇAYIN AKİBETİ HALA BELİRSİZ
 İKİZDERE’DE DEVRİLEN TIR İÇİNDEKİ YABANCI ÇAYIN AKİBETİ HALA BELİRSİZ
İran’dan giriş yapıp, gümrüklenmiş tır güzergâhı dışındaki bir yol olduğu öne sürülen İkizdere yolunda seyrederken devrilen tır içindeki yabancı menşeli çayın akibetinin ne olduğu hala belirsiz.

Gençağa KARAFAZLI-Kuzey

Olayın üzerinden onbeş gün geçmesine rağmen hala bu çayla ilgili analiz raporu açıklanmış değil.
Devrilen tır’daki çayın sahibi olduğu belirtilen HMK tütüncülük limited şirketinin yetkilisi Ahmet Ercel’le yaptığımız görüşmede, Ercel, “analiz sonucunu beklediklerini, analizin bozuk çıkması halinde çayın geriye gönderileceğini, analizin olumlu çıkması halinde ise bu çayı İstanbul’a getirip satacağını” belirtmiş, konuyla ilgili sorularımıza kamuoyunu tatmini şekilde cevaplar veremeyip, çeşitli kuşkulara neden olmuştu.

Bu soruların cevabı hala yok


Kamuoyu 15 gündür bu çayın nerenin çayı olduğu, ithal çay kriterlerine uyup uymadığı, gümrük beyan fiyatının, miktarının ne kadar olduğu, çayın sahibi olduğu belirtilen kişinin gümrükten bu tırla birlikte içeriye başka çay tırı sokup sokmadığı, gerçekte tırda 21 ton çay bulunup bulunmadığı, çayın hangi depoda bulunduğu, tır içindeki çayın menşeinin ve kalitesinin aynı olup olmadığı gibi onlarca sorunun cevabını bekliyor. Böyle giderse bunların cevaplarının kolayca bulunacağını da beklemiyor!

Ecel sustu Erdoğan konuştu

Öte yandan bir telefon kadar uzakta olan devrilen tırdaki çayın sahibi Ahmet Ercel susarken Rize Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanı ve özel Orçay fabrikasının sahibi Mehmet Erdoğan’ın bu çaylarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapması ise tartışılmaya devam ediyor.

Gazeteci geçinenler sessiz


Bunun yanı sıra konuyla ilgili olarak hiçbir yetkilinin kamuoyuna bilgi vermemesi, meslek örgütlerinin, çay sektöründeki bazı sendikaların, zıraat odalarının, bazı medya kuruluşlarının, gazeteci geçinen bazı kişilerin suskunluğunu sürdürmesi ise kafalardaki soruların artmasına yol açıyor.

İşin peşini bırakmayacağız

Bakalım bu suskunluk ne kadar daha sürecek ve devrilen çay tır’ıyla ilgili sorular ne zaman cevabını bulacak..

Veya bulabilecek mi?

Bizler, rize nabız ,kuzeytvnet haber olarak, Çay diyarı Rize’de devrilen tırdaki çayların akibetini takip etmeyi ve bugüne kadar olduğu gibi kamuoyuna, birinci elden doğru bilgiler sunmayı sürdüreceğiz..

Ucu nereye varırsa varsın bu konu aydınlanıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağız..

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV