Hikmet Ayar ne biliyorsa açıklasın!!!

rize haber
rize haber

rize haber
rize haber

24 Haziran 2019 Pazartesi

Rize'li kadının isyanı:Bu ülkede kadın olmak suç mu?

Hikmet Ayar ne biliyorsa açıklasın!!!

13 Aralık 2018 Perşembe 17:06
Bu haber 1398 kez okundu
Hikmet Ayar ne biliyorsa açıklasın!!!

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin makamında uğradığı silahlı saldırı sonrası yaşamını yitirmiş olay tüm ülke genelinde büyük yankı bulmuştu.

Bu saldırı olayının neden? Gerçekleştiği konusunda hiçbir kimse mantıklı bir fikir ortaya koyamazken saldırgan trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun (38) savcılık ve mahkeme ifadeleri ortaya çıktı. Sarıcaoğlu'nun, "Müdürümün bana bir hakareti, kötü sözü olmadı. Görüşmeden sonra makamdan çıktım. Silahımı ve telefonumu aldım. Ondan sonra yaşadıklarım bir hayal gibiydi. Dışarı çıktıktan sonrasını ve neden yaptığımı hatırlamıyorum" dediği öğrenildi.Bu ifadeler oldukça düşündürücü!Saldırı olayı ile alakalı ilgili merciler gerekli soruşturmayı başlatmış yapılacak olan bu soruşturma sonrası saldırganın bu vahşi cinayeti neden işlediği umarız açıklığa kavuşur.

Bizim burada sorgulamak istediğimiz asıl konu uzunca bir süre FETÖ’nun Çayeli ilçesindeki faaliyetlerinin muhasebesini tutan çocuklarını FETÖ’ nun eğitim kurumlarına gönderen ve cemaatle ciddi dostlukları olan ardından bir dönem AKP Rize milletvekilliği (eski vekil) yapan Hikmet Ayar’ın ulusal basında yer alan yorumları bizleri oldukça düşündürdü.

Devletin yetkilileri olayla ilgili ciddi bir soruşturma başlatmışken Ayar’ın sosyal medya hesabından yaptığı tartışmalı o paylaşımlara bir göz atalım.

“zavallı birine yaptırılmış planlı bir terör olayıdır”

Ayar, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin dün makamında uğradığı saldırıda şehit edilmesi olayının bir anlık cinnet olamayacağını iddia ederek, zavallı birine yaptırılmış planlı bir terör olayı olduğunu iddia etti. Eski Milletvekili Ayar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Devletimin yetkili birimlerine sesleniyorum. Rize Emniyet Müdürümüz Altuğ Verdi’nin şehit edilmesi olayı sıradan, bir anlık cinnet hali olamaz. İradesi teslim alınmış zavallı birine yaptırılmış planlı bir terör olayı olduğu her haliyle ortadadır. Konu bu yönüyle ele alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

FETÖ Dostu bildiğini açıkla!

Burada ortaya çıkan fotoğrafı biz şöyle okuyoruz. Hikmet Ayar Devletin yetkili kurumları olayı enine boyuna incelemeye aldığı bir süreçte eski Rize Milletvekili Hikmet Ayar’ın böyle bir açıklama yapması kafaları karıştırması oldukça manidar.

Hikmet Ayar AKP de yetkili değil. AKP’nin sözcüsü de değil. AKP adına siyaseten de böyle bir açıklama yetkisi de yok. Kendisi FETÖ konusunda tartışmalı olan bir isim olduğuna göre bu olayın “Terör” olayı olduğundan oldukça emin gözüken Ayar acaba gizlediği bir şeyler mi var?

Ayar eski dostlukları olan dostlarından bir takım mesajlar almış ise o zaman bu bilgileri kamuoyuyla değil soruşturmayı yürüten yetkililerle paylaşması gerekmez miydi?

Emniyet müdürünün vahşice katledilmesi olayının soruşturulması daha bitmeden Ayar’ın bu açıklamayı yapmasının asıl nedeni acaba nedir? Gerçekten varsa bildikleri neden yetkililerle bu bilgileri paylaşmıyor?

Hikmet Ayar tüm bu paylaşımları bir şey bilmeden yaptıysa o zaman tek derdi var gündeme gelmek gündem de kalmak ve kamuoyunu ayar etmek!

FETÖ nun Rize olimpiyatlarının yapılmasına ciddi katkılar sunan Ayar’ın konuyla ilgili yapacağı açıklamalara Rize nabız olarak sansürsüz yer vereceğiz.


Hikmet Ayar FETÖ nun Rize de gerçekleştirdiği olimpiyatlara destek veren
isimlerin başında geliyordu.Ayar olimpiyat stadında FETÖ dan tutuklanıp ceza yatan
Büyükköy Belediye başkanı Külünkoğlu ile aynı saflarda poz vermeyi ihmal etmemişti.


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV