Hapeloğlu Anzer yolunun açılmamasına isyan etti
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Hapeloğlu Anzer yolunun açılmamasına isyan etti

28 Mart 2020 Cumartesi 14:48
Bu haber 914 kez okundu
 Hapeloğlu Anzer yolunun açılmamasına isyan etti
 Hapeloğlu Anzer yolunun açılmamasına isyan etti

 Yeni Koronavirüs (COVID-19)  karşı köyüne çıkarak daha tedbirli davranmak isteyen Ballı Köy Dünyaca meşhur (Anzer) köylüsü Köksal Hapeloğlu ‘köyümüze gidelim, şehirde delirmeyelim diye çabalıyoruz’ diyerek, köy yollarının kapalı olması ve açılmamasına tepki gösterdi. 
Gençağa Karafazlı.Özel Haber

Koronavirüs(COVID-19)  tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor.

Türkiye  ve 175 ülkeye yayılan koronavirüs salgınına karşın yetkililer her geçen gün  yeni tedbirleri halka açıklıyor..

Bu süreçte salgına karşı özellikle sosyal izolasyona dikkat çekilirken,  vatandaşların kalabalık ortamlarda bulunmamaları 1 metre sosyal mesafenin korunması ve evlerden çıkılmaması çağrıları yapılıyor.

Daha tedbirli davranmak isteyen vatandaşlar köylere gitmek istiyor

Türkiye’nin hemen,  hemen her ilinde görülen koronavirüsü’ne karşı şehirlerde yaşayan vatandaşlar kurallara uyma konusunda duyarlı davranırken, bazı vatandaşlar daha tedbirli davranma amaçlı şehirden köylere çıkmak istiyor.

Uzun yıllardan beri bölgesel Turizme ciddi katkıları olan Turizmci Koksal Hapeloğlu baba ocağı olan dünyaca ünlü Ballı köy (anzer) e gitmek isteğini açıkladı ancak, köy yollarının geçen ay kar’dan kapalı olması nedeniyle gidemediği öğrenildi.

Şehirde delirmeyelim köyümüze gidelim

Ballı köy’e (anzer) gitmek istediğini belirten Turizmci Köksal Hapeloğlu köyün yollarının çığ gelebileceği gerekçisiyle açılmadığı iddialarına ‘çığ olur diyenler çığ görmüşler mi’ diyerek tepki gösterdi.

Yaşananlarla ilgili Köksal Hapeloğlu, nabız muhabirlerine şunları söyledi;

Bu nasıl bir kafa anlamak zor.İkizdere Ballıköy yolu neden açılmıyor? Çığ olur diyenler çığ görmüşler mi hiç? Koronavirüs var, köyümüze gidelim, şehirde delirmeyelim diye çabalıyoruz, kaymakam bey öyle emir vermiş (İkizdere kaymakamı), sebebi de çığ tehlikesi varmış!

Teknik olarak yolu açmak mümkün

Aslında Çığ tehlikesi olan yerler açılmış, kalan son 5 km. yolu açmıyorlar. Ne inat, ne kafa anlamadık gitti. Kaymakamı da yanıltan geri zekâlılarımız mı var,bu nasıl bir kafa? Özel idarede Kırk tane makine var hepsi yatıyor. Özel idare telefon vermiş, telefona bakan eden yok.O zaman bu telefonları neden veriyorsunuz?  Biz nerde yaşıyoruz, bu devletten maaş alanların hepsi koronavirüs mü kaptı? Teknik olarak yolun açılmasında hiçbir engel yoktur. Çığ olasılığı söz konusu değildir. Biz kendi köyümüze gitmek orada kendimizce daha güvende olacağımızı düşünüyoruz bu bizim en insani hakkımızdır. Burada sosyal mesafe koruma derdimizde yok, sokağa çıkma bir yerlere gitme derdimizde söz konusu değil. Eğer köyümüzün yolu açılırsa Rize merkez den Ballı köye gidecek köylülerimiz var. Bu önemli bir tedbirdir. Bir an önce köy yolumuz ulaşıma açılmalıdır” dedi.

Köksal Hapeloğlu Turizm çalışmaları kapsamında birde ,Her yönü ile KARADENİZ Gezi rehberi adlı kitap yayınlamıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV