GÜRCÜ MAFYA TÜRK TIR' LARINDAN HARAÇ ALIYOR!
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

GÜRCÜ MAFYA TÜRK TIR' LARINDAN HARAÇ ALIYOR!

CHP Lİ VEKİL “NAKLİYECİLERİMİZ HARAÇ VERMEKTEN BIKTI ”

18 Haziran 2020 Perşembe 12:29
Bu haber 2200 kez okundu
 GÜRCÜ MAFYA TÜRK TIR' LARINDAN HARAÇ ALIYOR!
 GÜRCÜ MAFYATÜRK TIRLARINDAN HARAÇ ALIYOR! 

CHP Lİ VEKİL “NAKLİYECİLERİMİZ HARAÇ VERMEKTEN BIKTI ”

CHP’Lİ AHMET KAYA’DAN TÜRK NAKLİYECİLERİNE DESTEK: 


TIKLA İZLE:
https://drive.google.com/file/d/14UogfNAsYLtblto5YjUwCelPhnrqgmbA/edit

M
İLLETVEKİLİNİN AÇIKLAMASI TIKLA İZLE:
https://www.youtube.com/watch?v=UfaFV-hm6jc

Gençağa KARAFAZLI – Kuzeytvnet -

Uzunca bir yıldan beri Gürcü mafia'nın Türk TIR'cılarına yonelik baskıları tartışılı durdu ancak bu soruna bu güne kadar kimse sahip çıkmamıştı taaki CHP'li Kya gündeme getirene kadar.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Gürcistan sınırında Türk TIR'larından "tam tespit"  bahanesiyle rüşvet alındığını ve bu durumun 4,5 yıldır sürmesine rağmen Türk TIR’cılarına sahip çıkılmadığını ifade etti.

Kaya, “Türk TIR’larına, yükünüzü indirerek didik didik aranma yapacağız, ama şu kadar rüşvet verirseniz hiç beklemez yolunuza devam edersiniz deniyor. Kırmızıya girdiniz, tam tespit yapacağız denilerek Türk TIR’larından rüşvet isteniyor. Bin-iki bin dolar arasında rüşvet verenler yoluna devam edebiliyor. TIR şoförleri bu mafyavari uygulamadan bıktı usandı” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ile Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Kaya, Habur sınır kapısının kapatılmasından sonra Gürcistan üzerinden Rusya ve Kazakistan'a gitmek isteyen Türk TIR'larının büyük sıkıntılar yaşadığını kaydetti.

TIRCILARIMIZ SAHİPSİZLİĞİN BEDELİNİ ÖDÜYOR

Türk TIR'larına, yükünün indirileceği ve tam tespit yapılacağı bildirilerek yıldırma politikası yapıldığını ifade eden Kaya, tam tespit işleminin yapılmaması karşılığında bin-iki bin dolar rüşvet istendiğini söyledi. Kaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Yurtdışına nakliye iş yapan firmalar, Türkiye’nin ekonomisine büyük katkı yapmaktadırlar. Turizm gelirlerinden sonra, en büyük gelir kalemimiz olan Nakliye firmalarının çok ciddi sıkıntıları var. Gürcistan’dan Rusya’ya gitmek için, Gürcistan sınır kapısından geçmek isteyen Türk nakliyecilere kötü muamele yapılmaktadır. Türk TIR’larına; ‘tam tespit yapacağız, kırmızıya düştünüz denilerek yani aracın yükünün indirilmesi ve bütünüyle sayımı, dökümü, kontrolü yapılarak, diğer ülke firmalarına yapmadıkları bir negatif ayrımcılık yapıyorlar.”

NAKLİYECİLER BİN-2 BİN DOLAR ARASI RÜŞVET VERİYORLAR

“Firma sahiplerinden, tam tespit yapmamak için, bin dolar ile 2 bin dolar arasında rüşvet istenmektedir. O parayı vermeyenleri keyfi olarak 10-15 gün bekletiyorlar. Psikolojik olarak baskı altına alıyorlar. Bu sıkıntıyı çekmek istemeyen Türk şoförleri, Gürcistan çetelerine bin ile 2 bin dolar arasında rüşvet vermek zorunda kalıyor. Bu sıkıntı 4-5 yıldır devam ediyor olmasına rağmen, Türk yetkililer, TIR’cılarımıza sahip çıkmıyor. TIR’cılarımız sahipsizliğin bedelini ödüyor.”

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV