GÜNCEL SORUNLAR KAPSAMINDA BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

GÜNCEL SORUNLAR KAPSAMINDA BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Biz nasıl olsa Rizelinin oylarını alıyoruz

26 Haziran 2020 Cuma 13:21
Bu haber 2361 kez okundu
 GÜNCEL SORUNLAR KAPSAMINDA BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ
 GÜNCEL SORUNLAR KAPSAMINDA BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ 

        Konuyu daha iyi anlatabilmem için Kimya Mühendisleri Ankara Şube Başkanlığım sürecinde yaşadığım bir olayla yazıma başlayayım. 

         Tansu Çiller Başbakan, Hüsamettin Cindork Büyük Millet Meclis Başkanı. Gündemde, Hükümet,  Kamuda çalışan Mühendis ve Mimarların ücretini belirleyecek. Duyumlarımıza göre verilecek ücreti yetersiz bulunmakta. 

 Türk Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Odaları Birliği olarak, uyarı için önce Anıtkabire yürüdük,, sonrada Kızılay’da ki Başbakanlık önüne toplandık. Başbakanla görüşemiyoruz. Son çare olarak, Meclis Başkanı ile görüşmek talebimiz olumlu karşılandı. İçinde benimde olduğum bir heyet ile Sayın Hüsamettin Cindoruk ile görüşerek gerekçelerle ücret ve diğer haklarımızın iyileştirilmesinde aracı olmasını istedik. 

     Sayın Cindoruk ‘’sizin sorunlarınızı biz biliyoruz. Yalnız, biz politikacılar talepte bulunanların sokaktaki niteliğine değil, nicel sayısına bakarız. Siz 250 bin kişi adına burada olduğunuzu söylüyorsunuz, doğrudur. Ama biz alandaki sayınızı temel alırız. Şu anda alanda da 5 bin kişisiniz.’’ Dediği doğruydu, alanda 5 bin kişi kadardık.’’ Eğer haklarınızı kazanmak istiyorsanız alanlara daha çok Mimar, Mühendis getirmelisiniz, biz politikacılar bundan anlarız ‘’   

      Hak arama için Anayasal hakkımızı kullanırken, neden cop yediğimizi, neden engeller konulduğunu çok açık ve yalın olarak nasihat almış olduk. Hak talebinde bulunanlar bir araya gelip, bir güç haline gelmemeli. 

    Bu olayı ister avukatların haklı gerekçe ile yürüyüşlerine indirgeyin, isterseniz, İran’dan yurda sokulan (kaçak çay) çay olayına indirgeyin. Hatta bu yaklaşımı Rize Milletvekilleri de ‘’ Rizeli bizi seçiyor’’ diyerek, biz nasıl olsa Rizelinin oylarını alıyoruz. Ekstradan hizmet etmeğe gerek yok. Söyledikleri açık ve net olarak budur. 

        Çay konusunda daha sonra gelişmelere bağlı olarak devam etmek üzere, Haklı ve demokratik haklarımızı kazanmak istiyorsak,  iktidar ( her dönem başkası olabilir )oylarımızı kesin olarak ceplerinde görmemelidir. 

                                                Kimya Mühendisi     HASAN  KÜÇÜK 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV