Gazeteci Turan'dan ALim'e "Fabrikaları kapatacak mıydın"

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Gazeteci Turan'dan ALim'e "Fabrikaları kapatacak mıydın"

600 kg kota uygulamasını Popülist olarak deklere ettiniz

30 Temmuz 2020 Perşembe 09:53
Bu haber 1326 kez okundu
Gazeteci Turan'dan ALim'e
 Çaykur genel müdür vekili yusuf ziya Alim, çay alım politikalarındaki belirsizlik devam ederken hem üreticiler hemde bazı gazeteci ve yazarlar tarafından eleştirilerin odağına oturtulan kişi olmaya devam ediyor.
Mayıs çay kampanyası öncesi çay alım politikalarıyla ilgili yaptığı açıklamaların karşılığını sahada hayata geçirememesi nedeniyle üretücün,n gözünde artık inandırıcılığını tamamen yitirdi.

Çay üreticilerini özel sektör firmalarının kapısına mahküm eden Alim' e yönelik her alanda eleştiriler devam ederken daha önce Yusuf Ziya Alim'in çaykurun başında kalması ve destek görmesi şeklinde yazılar kaleme alan Rizenin sesi haber sitesi müdürü Bayram Arfi Turan bu kez Alim'i  Popülist uygulamalar yapmakla suçlayarak hayata geçirdiği çay alım politikalarına yönelik "fabrikalarımı kapatacaktın" diyerek seslendi
İşte Turan'ın Alim'e yönelik o eleştirileri:

Üreticiler isyanda sayın müdür!

İlimizde Gündem olan kaçak Çay İran Çayı İthal Çay derken, üreticilerin kampanya bitti bitiyor halen kontenjan devam ediyor şikâyetlerini duymaz olduk.
Bunun sebepi sizlersiniz

Kampanya yüksek köy yerleşim yerlerinde halen devam ederken, kontenjanın halen artırılmamasının nedeni ne olabilir? Nedeni belli bellide, popülist politika yapılmasına anlam veremiyorum. Evet, tarladaki Çay kartlandı almak istemiyor olabilirsiniz, Fakat bunun sebebi sizlersiniz bunu kabul edin.
yaş Çayı kaç günde almayı düşünüyordunuz
Sayın Alim Bey, İlimiz insanları yazar çizerler sivil toplum kuruluşları üreticiler olarak Sevgimiz saygımız inancımız hiç eksilmedi sizlerden. LAKİN: Bu kampanya döneminde 600 kg kota uygulayacağınızı beyan edip 650 bin ton yaş çay alacağınızı bizlere deklare ettiniz. Çay alanları takriben bölgemizde 700 bin metre kare olduğu düşünüldügünde, günlük toplam fabrikaların üretimi 9 bin olduğuna göre bu yaş Çayı kaç günde almayı düşünüyordunuz.
Fabrikaları kapatacak mıydınız

Siz de iyi biliyorsunuz ki 600 kg kota bu kontenjan uygulamasıyla alınmazdı. Popülist olarak deklere ettiniz. Dekara 600 kg kotayı belirttiğiniz gibi aldığınızı düşünürsek birinci sürgünde hedeflediğiniz 650 bin tonun üçte ikisini almış olacaktınız 2 kampanyanın ortasında Fabrikaları kapatacak mıydınız, merak ediyorum.

Bu sürgünde kampanyayı geç açtınız, hedeflediğiniz kotayı almakta kararlı olsaydınız 15 Mayıs da kampanyayı açıp üreticinin Çay bahçesine önceden girmesini sağlardınız. Sakın olaki ilk üç gün aldığımız çay ortada deyip kestirip atamasınız ilk üç gün üretici 3.5 bin toplardı birkaç gün sonra izdiham sağlanabilirdi.
 Fabrikalar tam kapasite çalışmıyor neyi bekliyorsunuz 
Bugün itibariyle halen kontenjan uygulamanızın manasını üreticiler anlayamıyor. Üreticilere Çayınız dalında kalmayacak beyanatlarını veren siz değil misiniz. Fabrikalar tam kapasite çalışmıyor neyi bekliyorsunuz. Soldurmalar, kıvırmalar, tasnifin motorlarını durup durup çalıştırmak Enerji kaybına, Motorların bobinlerin kondansatörün bilyelerin bozulmasına maliyet artırışına neden olduğunu Teknik kısım müdürler rapor etmezler mi? Neyi bekliyorsunuz,
 sizler üretimde hata etmeniz kabul edilemezzzzz.
bu zamana kalan Yaş Çay kartlaşmış nüvesini kaybetmiş olduğunu herkes biliyor, kaliteli çay deyip bizler haykırırken halen üreticinin Çay ürününe Fabrikalar boşa dönerken kota uygulamak alınmaması neyin nesi? Kota uygulayarak Kartlaşmış Çay’ı alıp kaliteli kuru Çayla karıştırılması bütün bu kampanya boyunca üretilen kaliteli Çay heba etmez mi? Bizler yazılarımızla üreticilerimizi nüvesine uygun Çay hasat edin derken sizler üretimde hata etmeniz kabul edilemezzzzz.

Sayın Rizeliler, Lütfen kişi veya kurumları Eleştirirken ÇAYKUR patentini kullanmayınız. Bu bölgenin gözünün nurudur ÇAYKUR .Kişilerin müdürlerin hatalarını ÇAYKUR gibi mukaddes bir kurumun ismini kullanarak eleştiri konusu yapmayalım özen gösterelim. Yapanlara da itibar etmeyiniz.
Bu uygulamalarına rağmen o makama geleceksen  benden size  helal olsun…

Sayın YUSUF ZİYA ALİM Bey, bu kampanya dönemi önçesine kadar gerçekten bizlerin üreticilerin yanında bizleri düşünerek alim kampanyası yürüttüğünüzü üreticiler olarak geçmişte hissediyorduk. Bu vesile ile Bütün Bölge insanı muhalefetiyle STO STK üreticiler ve halk olarak yanındaydık. Bu yıl kampanya dönemini geç açmanız, Kota rakamını gerçeklere uzak belirtmeniz, kontenjan uygulamasını halen devam ettirmeniz, sizi o yüce makama getirecekse benden size  helal olsun…….  

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV