FLASH SARP SINIR KAPISI GÜRCÜ İŞÇİLERE AÇILIYOR

banner100

13 Ağustos 2020 Perşembe

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

FLASH SARP SINIR KAPISI GÜRCÜ İŞÇİLERE AÇILIYOR

GÜRCÜ KADINLARIN EYLEMİ SONUÇ VERDİ

27 Temmuz 2020 Pazartesi 15:04
Bu haber 1643 kez okundu
FLASH  SARP SINIR KAPISI GÜRCÜ İŞÇİLERE AÇILIYOR
SARP SINIR KAPISI GÜRCÜ İŞÇİLERE AÇILIYOR

KemaL aRSLAN- bATUM
GÜRCÜSTAN HÜKÜMETİ, VATANDAŞLARININ ÇALIŞMAK İÇİN TÜRKİYE’YE GİTMESİNE İZİN VERDİ.
ADJARA HÜKÜMETI BAŞKANI TORNIKE RIJVADZE, BUGÜN, GÜRCÜSTAN HÜKÜMETI’NIN BRIFINGINDE YAPTIĞI AÇILAMADA, "İŞVERENIN RESMI DAVETI ÜZERINE TÜRKIYE'DE ÇALIŞMAYA GITMEK MÜMKÜN," DEDI.
Koordinasyon Konseyinin kararına göre, Türkiye Cumhuriyeti'nden bir işverenden üç aylık resmi davet alan Gürcü vatandaşları Türkiye'de çalışmaya gidebilecekler. Bununla birlikte, geri döndüklerinde, karantina rejimine girmeleri gerekecektir.

Rijvadze açılmasında şunları söyledi: "Epidemiyolojik durum kontrol altındayken, bizim için tüm bu hareketlerin, sınır ötesi tüm bu geçişlerin, iş amaçları da dahil olmak üzere, belirli gerekçeleri ve hedefleri göz önünde bulundurarak, gerçekleşmesi bizim için önemlidir.

Bu nedenle, iş için Türkiye'ye gitmek isteyen tüm vatandaşların, Türkiye'de yanında çalışılacak ilgili işveren tarafından verilecek 3 aylık resmi bir davet sunmaları gerekecek.‘’

Gürcüstan-Türkiye sınırı, koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart'tan bu yana kapalı. Gürcü vatandaşları, Türkiye'de sadece mevsimlik işlerde değil, aynı zamanda tüketici sektöründe de çalışıyordu.

Geçtiğimiz günlerde Gürcü vatandaşları, Acara’da hükümet binası önünde miting düzenlemiş ve Gürcüstan-Türkiye sınırının açılmasını talep etmişlerdi. Protestocular tüm gelir kaynaklarını kaybettiklerini ve ailelerinin açlığın eşiğinde olduğunu söylemişlerdi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV