FLAŞH HABER, FETÖ’DAN YARGILANDI ÖDÜLLENDİRİLDİ!
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

FLAŞH HABER, FETÖ’DAN YARGILANDI ÖDÜLLENDİRİLDİ!

RİZE'DE DEVLET BANKASINDA MÜDÜR OLDU

29 Haziran 2020 Pazartesi 14:35
Bu haber 4240 kez okundu
FLAŞH HABER, FETÖ’DAN YARGILANDI ÖDÜLLENDİRİLDİ!
FETÖ’DAN YARGILANDI, ÖDÜLLENDİRİLDİ!
RİZE'DE DEVLET BANKASINDA MÜDÜR OLDU
Gençağa Karafazlı –Kuzeytvnet –Özel Haber

Son günlerde yurt genelinde FETÖ’ cu bilinen bazı isimlerin çeşitli Devlet kurumlarında yönetici olarak atanmasına yönelik tepkiler devam ederken, bu tür atamaların da sonu gelmiyor.

Fetö’cuların etkin olduğu iddia edilen illerden biri olan Rize’de, bu yapı tarafından görevlere getirilmiş birçok kişi makamlarını korurken, bu kişilerden bazılarının makamlarından alınmaları bir yana, makamları daha da yükseltiliyor.
Yapılan bazı yeni atamalar ise akıllara durgunluk verecek türden. 

FETÖ’nun  bankası Bank Asya’da idari pozisyonda bulunmasına rağmen Rize’de yeni kurulan  Emlak Katılım Bankasına müdür olarak atanan  E.T’de bu tip örneklerden biri. E.T’nin bu göreve nasıl ve kimler tarafından getirildiği son günlerde Rize kamuoyunda en çok merak edilen konulardan biri!

Cumhurbaşkanın memleketi olan Rize'de  FETÖ'nun birileri tarafından çeşitli gerekçelerle, adeta gizli eller tarafından yapılandırılmaya çalışıldığı, bu gibi gizli faaliyetler nedeniyle emniyet müdürü Altuğ Verdi'nin makamında şehit edilebildiğini belirten duyarlı vatandaşlar, her ne şekilde olursa olsun FETÖ'den yargılananların etkin makamlarda görevlerine devam etmelerine veya yeni etkin görevlere getirilmelerine ateş püskürüyorlar.

İŞİN BAHANESİ: ETKİN PİŞMANLIK

Yurdun birçok yerinde olduğu gibi, Rize'de de (sözde) örgütü çökertmek adına , vaktiyle FETÖ yapısı altında önemli görevde bulunmuş olanların bazıları itirafçı görüntüsüne sokularak "etkin pişmanlık"tan yararlandırılıyor. Ardından da adeta ödüllendirilir gibi çeşitli makamlara atanıyor.

Devletin Bankası olan Emlak Katılım Bankasının Rize subesi Müdürlüğüne atanan, Rize il genel meclisi başkanının eşi E.T'de etkinlik pişmanlıktan yararlanmak için sözde itirafçı olmuş birisi..

FETÖ'NUN bankası, Bank Asya Rize Şubesi kapanana kadar burada operasyon yönetmeni olarak görev yapan E.T’nin bu bankadaki durumu da oldukça ilginç! 
17-25 tarihinden sonra yapılan tenkisatla tazminatı ödenerek işten çıkarılan E.T eşine ender yaşanacak şekilde birilerinin yardımıyla tekrar bu bankada işe alınmış.! 
E.T, TMSF döneminde de burada çalışmaya devam etmiş.

E.T'nin örgütün Rize yapısını çökertmek için ilgili makamlara hangi önemli bilgileri verdiğini bilmiyoruz! Rize'de bilinen operasyonların dışında bu itiraf sonucu hangi operasyonlar yapıldı, hangi kripto FETÖ'cular ortaya çıkarıldı ki, bu kişi etkin pişmanlıktan yararlandırılmak istendi ve sonrasında da Devlet Bankasının Başına müdür olarak atandırıldı?
Merak edilen soruların başında bu soru geliyor.

Bu derece önemli bir atamadan siyasilerin haberinin olmaması mümkün olamayacağına göre Rize milletvekilleri bu atamanın neresindeler? 

Rize merkezdeki bir devlet bankasına müdür olarak yapılan E.T’nin bu atamasında Rize Merkezi temsilen Akp Milletvekili seçilen Muhammet Avcı'nın olumlu, ya da olumsuz bir etkisi oldu mu, bu atamadan haberi var mı?

Bir başka soru ise, FETÖ örgütünün finans yönlendirmesinde etkin görev üstlenen ve bazı usulsüz kredi işine sahne olan FETÖ bankasında operasyon yönetmeni olarak görev yapan ve fetö'cu olmakla suçlanan bu kişinin eşinin AKP tarafından  İl Genel Meclisi başkanı yapılması uygun bir tercih mi? Buna kimler aracı oldu, hangi gerekçeyle bu kişinin o göreve getirilmesi uygun görüldü?

Şimdi kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor...

İTİRAFÇI OLAN E.T'NİN HUKUKİ SÜRECİ DEVAM EDİYOR

17-25 Aralık olarak adlandırılan operasyonlar sürecinde ve sonrasında FETÖ'nun bankası olan Bank Asya'da  aktif görevini sürdüren E.T'nun FETÖ ile iltisaklı olduğu öne sürülmüş, By lock kullanıcısı olduğu idda edilmişti.

E.T’nin daha önce çalışmış olduğu yerdeki bir arkadaşında Bylock çıkmış, bu kişi verdiği ifadesinde kendisinin telefonuna By lock’u N.T'nin yüklediğini öne sürmüştü.
Bu iddialar üzerinde E.T Rize ağır ceza mahkemesinde yargılandığı davada etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istediğini belirterek itirafçı olmuştu.

17-25 Aralık sürecinde Bank Asya’nın Rize şubesinde operasyon yönetmeni olarak görev yapan E.T, itiraflarında Rize’de, Bank Asya ile çalışmış olup, FETÖ cü olarak yargılanmış olan birçok kişinin ismini vermiş, kendisinin bu yapıyla ilgisi olmadığını öne sürmüştü. 

Kendisi FETÖ’cu olmadığını iddia ederken verdiği bu isimleri hangi bilgi ve belgeyle FETÖ'cu olmakla suçlamış belli değil! 
Bankanın tüm müşterilerini FETÖ'cu diye bildirmediğine göre acaba, verdiği isimlerin FETÖ'cu olduğunu nereden bilmiş, hangi gizli bilgileri sunmuş ki etkin pişmanlıktan yararlandırılmış?

Bizim bildiğimiz, “itirafçılar” örgüt içinde yer almış olup, örgüt hakkında, örgütü çözecek, çökertecek bilgilere sahip olanlardan oluşmakta. Ancak bu gibi kişiler itirafçı kabul edilip etkin pişmanlıktan yararlandırılıyor.
Bunun aksi, düzmece iddialarla, çeşitli kişilere iftira atarak ceza almayı önleme, hukuku aldatma girişimi..

E.T MÜDÜR OLDU, VERDİĞİ İSİMLERE İSE CEZA YAĞDI

Daha önce çalıştığı işyerindeki arkadaşı  tarafından By lock’u yaygınlaştırmak, kendisinin ve başkalarının telefonlarına bu programı indirmekle suçlanmasına rağmen  E.T Devletin bankasında müdür olurken, suçladığı esnaflar FETÖ'culuktan yargılandı. 
Gözaltına alınan ve tutuklanan Rize’li bu esnaf vatandaşlar yargılandıkları FETÖ davası sonrası 6 yılın üzerinde ceza ile cezalandırılırken, itirafçı E.T yapılan yargılama sonrası etkin pişmanlıktan yararlandı ve ayrıca alt sınırdan cezaya da tabi tutulmayarak beraat etti.

SAVCI BERAAT KARARINA İTİRAZ ETTİ, DAVA SÜRÜYOR

E.T’nin Rize’ de yerel mahkemede görülen davasından beraat etmesi üzerine davanın cumhuriyet savcısı karara itiraz etti. Dava Samsun istinaf mahkemesine gitti.
Savcının itirazı sonrası Samsun istinaf mahkemesine giden davanın sonucu henüz karara bağlanmış değil..

FETÖ DAVASI SÜRERKEN DEVLET BANKASINA ATANMA

17-25 Aralık öncesi Bank Asya’dan kredi çeken öğretmen hapisle cezalandırılırken, Bank Asya’da yatırdığı 3-5 günlük parası nedeniyle FETÖ örgüt üyeliğinden suçlanan ve yıllarca çalıştığı Devlet memurluğu görevinden tazminatsız işinden atılıp, hapisle cezalandırılan birçok vatandaşa rağmen, E.T'nin devlet bankası olan Rize Emlak Konut Bankasına müdür yapılması Rize'de şok etkisi yarattı.

Şimdi akıllara takılan soru şu: Ödüllü atamanın arkasında ki güçler kimler?

Rize kamuoyunda günlerdir tartışılan ancak ne hikmetse medyaya yansımayan bu ödüllü atamanın nasıl gerçekleştiği konusunda yaptığımız araştırmalarda bütün bu organizasyonlarda Rize'deki bazı siyasilerin önemli rol aldığı, buna rağmen AKP içerisinde bu ve benzeri atamalara karşı çıkan birçok partilinin bu durumlara adeta isyan ederek, bunlara yardımcı olanlara ateş püskürdüğü bilgilerine ulaştık. Konuyu banka üst makamlarına taşıdığımızda ise şaşkınlığımız daha da arttı..

BANKANIN ÜST YÖNETİCİLERİ NE DİYOR

Öte yandan; Yaşanan bu gelişmelerin ardından E.T nin atamasının gerçekleştiği Emlak katılım Bankası’nın yönetim kurulu başkan vekili Abdullah Cantimur’a ulaşarak atama ilgili bilgilere ulaşmak istedik. Cantimur, konuyla ilgili editörlerimizin sorusuna; “ bu iddialar çok ciddi ve ciddi bir konu. Bunu soruşturacağım, ancak elinizdeki bilgi ve belgeler varsa bana göndermenizi bekliyorum” şeklinde açıklama yapınca, Banka’nın asıl yönetim kurulu üyelerinin Banka şubelerine müdür olarak atadıkları bu kişi hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmadığı veya birileri tarafından bu bilgilerin özellikle üzerinin örtüldüğü kaanati ağırlık kazanmış oldu..

Şimdi gözler bu kişinin atanmış olduğu bu görevinden alınıp alınmayacağına çevrilmiş durumda..

Yazılamayanı yazan ve gerçeklerin ortaya çıkması için çaba sarfeden bizler elbet bu konunun yılmaz takipçisi olacağız....

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV