FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

NE YAZDIK Kİ HABERİMİZ ENGELLENDİ ?

06 Temmuz 2020 Pazartesi 23:44
Bu haber 4671 kez okundu
FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak
Rize nabız haberin AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Rize nabiz haber sitesin AKP li meclis başkanının eşi ile ilgili yer alan habere mahkeme kararı gelmeden habere erişim yasağı geldi.

Gençağa KARAFAZLI-Rize nabız- Kuzeytvnet

FETÖ davalarında yargılanıp beraat eden yüzlerce kişi eski görevlerine dönemezken AKP’li Rize il genel meclisi başkanı İbrahim Türüt’un fetö itirafçısı eşi N.T nin fetö davasından yargılanması bitmeden Rize Emlak katılım bankası müdürü olarak atanmasının iptalini beklerken, konuyla ilgili haberimiz apar topar erişime kapatıldı.

Rize sulh ceza hâkimliğinin 29.02.2020 tarih ve 2020 /1253 sayılı kararıyla rize nabızın haberi 5651 sayılı kanun uyarınca erişim sağlayıcılar birliği tarafından engellendi. Karar ilgili haber sitesine hala tebliğ edilmedi.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin makamında bir fetö’cu tarafından şehit edilmesi bu yapının Rize’de ne derece örgütlü olduğunu ortaya koyarken, FETÖ ile iltisaklı olduğu iddiasıyla yargılaması devam eden İl genel meclisi başkanının eşi E.T ile ilgili haberimize anında erişim yasağı gelmesi akıllarda çeşitli soru işaretleri oluşturdu?
Bu konuda elimize bir tebligat ulaşmadığı gerekçeyi, şikayetçinin neyi iddia ettiğini bilemiyoruz.

NE YAZDIK Kİ ERİŞİM ENGELLENDİ

Haberimiz toplumun kanayan yarası olan FETÖ yapılanması ile ilgiliydi.

FETÖ yapılanmasının önemli illerinden biri olan Rize’de, alttan alta örgütlenmelerin sürdüğü, bir kısım FETÖ’cuların kimi siyasilerce korunduğu iddiası üzerine yaptığımız araştırmalarda ilginç bilgilere ulaşmıştık.

Haberimize konu olan E.T’nin  Rize il genel Meclis başkanı AKP’li İbrahim Türüt’ün eşi olması öyle anlaşıyor ki birilerini çok rahatsız etmiş olmalı ki anında mahkemeye koşulmuş ve haberimize erişim yasağı getirilmiş.!

Haberimizde belirttiğimiz gibi;

 E.T itirafçı olduğu gerekçesiyle beraat etmişti.Ancak, verilen bu beraat kararına savcılık itiraz edince dava Samsun istinaf mahkemesine gönderilmişti.


dava sürmesine rağmen,  bir devlet bankası olan Emlak Konut Bankasının müdürlüğüne atanması her kesimden tepkilere yol açmış, bizlerde konuyu haberleştirerek bu hatadan dönülmesi için ilgililerin dikkatini çekmiştik.

Bizler, bu vahim olayın üzerine gidilip, bu atamanın iptalini beklerken, (öyle anlaşılıyor ki) bu ve benzer atamalara önayak olan birileri hemen devreye girip bilmediğimiz gerekçeleri ileri sürerek hukuki müdahaleyle haberimize erişimi engellediler.

Şimdi sormak gerek; haberimize erişimi engelletenler kimden, neyi kaçırma gayretindeler? 

Bizler,rize nabız,kuzeytvnet  Olarak, Kamuoyunda tepkilere yol açan FETÖ olaylarında gerçeğin peşinde koşuyor, bu yapının birileri tarafından korunmasına karşılık araştırmacı habercilikle yapılan yanlışları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

Eğer, haberimiz yanlışsa, düzeltme gönderin yayınlayalım!

Ama iyi biliyorsunuz ki, haberimiz doğru ve elinizdeki gücü kullanarak yargıyı yanıltan iddialarla haberimize engelle konuyu kamuoyundan kaçırabileceğinizi sanıyorsunuz.!

Sizler iyi biliyorsunuz ki, FETÖ yapılanmasıyla ilgili bu gibi yanlış şeylere sert tepki gösterenler sadece bazı muhalifler değil..

FETÖ ile mücadeleyi şiar edinen onlarca AKP’li kişi de bizlere bu tip haberlerimiz için teşekkür ediyor, bu konuların üzerine gitmemizden memnuniyet duyuyor..

Eminiz ki siyasi görüşü ne olursa olsun, sağ duyu sahibi kişilerle bu gibi  kirli İlişkilerin, haksızlıkların üstesinden geleceğiz..

Birileri gerçekleri örtmeye kalksa da..!

Zira; “güneş balçıkla sıvanmaz.”

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV