Fındıklı'da yakalanan hasta konuştu
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Fındıklı'da yakalanan hasta konuştu

'Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim'

06 Nisan 2020 Pazartesi 12:37
Bu haber 1294 kez okundu
Fındıklı'da yakalanan hasta konuştu
 İstanbul’daki karantinadan kaçtı, Rize'de yakalandı! 'Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim'

Gençağa Karafazlı

'Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim' diyen şahsın temasa geçtiği herkese test yapılacağı ve oturduğu binanın da karantinaya alındığı öğrenildi.

İstanbul’daki karantinadan kaçtı, Rize'de yakalandı! 'Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim'

İstanbul’da Koronavirüs teşhisi konulan ve evde kendisini karantina altına alınması istenen bir kişi Rize’ye kaçtı. Kaçan hasta Rize’de yakalandı.

'Evde Kal' demek yetmedi, çay hasadı için Karadeniz'e akın başladı: Gelmek zorundaydık'Evde Kal' demek yetmedi, çay hasadı için Karadeniz'e akın başladı: Gelmek zorundaydık

İstanbul'daki karantinadan kaçıp Rize'nin Fındıklı ilçesine gelen bir koronavirüs hastası, oturduğu binanın karantinaya alınmasına sebep oldu. Edinilen bilgiye göre, K.E. isimli şahsa İstanbul'da koronavirüs testi pozitif çıkmasının ardından evinde karantinada kalması istendi.

Test sonucu pozitif çıkmasına rağmen evde kalmayarak taksi ile Rize'ye geldiği öğrenilen şahsın İstanbul'da olmadığı anlaşılınca güvenlik ekipleri harekete geçti. Yapılan araştırmalar sonucunda şahıs Fındıklı ilçesindeki evinde yakalandı.

K.E.'nin Rize'de birçok akrabasıyla da temasa geçtiği öğrenilirken, şahsın temasa geçtiği herkese test yapılacağı ve oturduğu binanın da karantinaya alındığı öğrenildi.

Sosyal medya hesabından açıklama yaptı

Konunun basına yansımasının ardından K.E sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak kendini savundu. K.E. "Bu yazın hazin bir şekilde mobilya mağazasında, yüksekten düşmesi sonucu, eşimin vefat etmesinden sebep, tüm aile bireyleri olarak ağır bir travma geçirdik. Bu üzüntü, tansiyon hastası olmamın da etkisinden sebep İstanbul’daki evimde bayıldım. 112 Acil beni alıp hastaneye götürdü. Sabaha kadar müşade altında kaldım. Beni hastaneden bir bulgu olmaması sebebi ile ilaç yazıp taburcu ettiler.

4-5 gün evimde kaldıktan sonra tekrardan hastaneye gittim ve yine 2 günde hastanede müşade altında tutuldum. Taburcu edilmem sonrasında evime geldim. Eşimi kaybetmem ve yaşamış oluğum bu durumlardan dolayı psikolojik travma yaşadım, bu nedenden memleketime gitmek istedim. Ayrıca, 31.03.2020 tarihinde eşimin vefatı ile alakalı mahkemeye de katılmak istedim, ancak ben buraya geldikten çok sonra tüm duruşmalardan iptal edilmiştir.

Kontrol noktalarını aşmak için WhatsApp grubu kurdular: Ateş düşürücü tavsiye eden bile varKontrol noktalarını aşmak için WhatsApp grubu kurdular: Ateş düşürücü tavsiye eden bile var'Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim' 

Hastanede kaldığım süre zarfında şahsıma 'Pozitif' olduğuma dair herhangi bir bilgi aktarımında bulunmamışlardır. 17 gün sonra Rize/Fındıklı ilçesindeki evime Polis ekipleri gelip 'Pozitif' olduğumu söylediler. Pozitif olduğumu bilsem, oğullarım ve gelinimi ile birlikte arabayla seyahat edip, hem kendimin hem de onların hayatlarını tehlikeye atar mıydım? Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim, tüm çevremde beni bu şekilde bilir" ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV