FINDIKLI HALKI TEHDİTLERE BOYUN EĞMİYOR
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

FINDIKLI HALKI TEHDİTLERE BOYUN EĞMİYOR

Adımız soyadımız Fındıklı

15 Haziran 2020 Pazartesi 16:56
Bu haber 3292 kez okundu
 FINDIKLI HALKI TEHDİTLERE BOYUN EĞMİYOR
 FINDIKLI HALKI TEHDİTLER KARŞISINDA SUSMUYOR

Gençağa KARAFAZLI-kuzeytvnet-

Son aylarda Fındıklı Belediye başkanına Çervatoğlu’na yönelik, bazı iftira ve tehditler karşısında CHP Rize il başkanlığının çağrısıyla  Fındıklı halkı sokağa çıktı belediye başkanına destek verdi.

Fındıklı halkı “Hiçbir komplo, iftira, tehdit ve karalama bizleri yolumuzdan döndüremeyecek. Hep birlikte üretecek, hep birlikte yönetecek, MECİ’yi büyüteceğiz. Adımız da soyadımız da Fındıklı”

Adalet için bedeninin toprağa yatıran bir anlayıştan geliyoruz

Rize, Fındıklı Belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ‘ na yönelik provokatif söylemlere karşı Fındıklı halkı, EMEP, ESP, CHP ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin katılımıyla kitlesel basın açıklaması yaptı.

Fındıklı belediyesi önünde toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Fındıklı Belediye başkanı Ercüment Çervatoğlu, hak, hukuk, adalet için bedenini toprağa yatıran bir anlayıştanız, diyen çervatoğlu, “ hepinize çok teşekkür ediyorum. Her şey herkese rağmen her şey çok güzel olacak.

Hepinize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız iyi ki sizin evladınız sizin kardeşiniz sizin omuzdaşınızım, bu benim için büyük bir onurdur”. Dedi

Fındıklı CHP ilçe başkanı Kadir Han Kadioğlu, Fındıklı halkının yanında olan belediye başkanlarının olduğunu, oynan oyunlara asla müsaade etmeyeceklerini ,Bu günlerde bizler, hem pandemi ile hem de ekonomik zorluklarla mücadele ederken, siyasi iktidar ülke genelinde partimizle ve seçilmiş belediyelerimizle uğraşmayı alışkanlık haline getirmiş durumdadır. Her gün bu ülkede hak, hukuk, adalet için tüm kadroları ile canşırah çalışan partimize ve belediyemize dair haksız ithamlar yer almaktadır.

Bir yıl geçmesine rağmen seçim sonuçlarını kabullenemeyenler, belediyemizin halkımızla birlikte yürüttüğü çalışmaları karalamakta, yalanlar ve iftiralar üretmeye çalışmaktadır. Bizler hem parti olarak hem de belediyeler olarak halkımıza rağmen değil halkımızla birlikte yoksulluklara ve yolsuzluklara karşı şeffaf, katılımcı, toplumcu belediyecilik anlayışını hayata geçirmek için uzun bir yola çıktık. Halkımızın içinde, halkımızın dertlerine derman olan bir anlayışın temsilcileriyiz.  Belediyecilik bir hizmet yarışıdır. Partimizin 262 belediyesi hizmet yarışı içerisinde halkımızla içiçedir. Sosyal belediyecilik anlayışı halkımızın sorunlarına çözüm üretmektedir. Çıkar gruplarına değil, halka hizmet etmektedir” dedi

Yerel demokrasinin güçlenmesi için siyasi parti ayrımı yapmadan, halkın iradesine sahip çıkacağız. Bunu yapabilmenin yolu da cesaretten geçer. Fındıklı halkı teslimiyetçi olmayacağız. İftiralarla ve yalanlarla çalışmalarımızı halka ulaşmasını engelleyemez” dediaçıkladı.

Basın açıklaması esnasın da Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Biz cenazemizi de kaldırmasını biliriz.

Açıklama sonrası Polisle bazı vatandaşların tartışması üzerine Belediye başkanı Çervatoğlu ; “Polislere, lütfen biz cenazemizi de kaldırmasını da biliriz, andemi koşullarında Fındıklı olarak en iyi çalışan belediye olarak ilin valisi ve ilçe kaymakamından teşekkür alan bir belediyeyiz, Lütfen bu desteği tüm Türkiye gördü sevgili emniyet mensupları bu kadar korku ve kaygıya gerek.” Diyerek emniyet mensuplarını sakin olmaya çağırdı.

Daha sonra kalabalık meydandan olaysız ayrıldı.

Adımız soyadımız Fındıklı

Basın açıklaması sonrası bir değerlendirme yapan Belediye başkanı Ercüment şahin Çervatoğlu ; “Öncelikle büyük ailem Fındıklı Halkına, Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl ve İlçe örgütlerine başkanları ve yöneticilerine, İl Genel Meclis üyeleri ve Belediye meclis üyelerine, Fındıklı Demokratik Kitle Örgütlerine, Fındıklı Kent Konseyi ve meclislerine bizlere destek veren siyasi parti temsilcilerine, destekleri için yürekten teşekkür ediyorum. Hiçbir komplo, iftira, tehdit ve karalama bizleri yolumuzdan döndüremeyecek.

Hep birlikte üretecek, hep birlikte yönetecek, MECİ’yi büyüteceğiz. Adımız da soyadımız da Fındıklı İyi ki varsınız!” dedi

,

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV