Fındıklı Demokrası güçleri "Faşizme karşı özgürlüğü savunmaya devam edeceğiz"
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Fındıklı Demokrası güçleri "Faşizme karşı özgürlüğü savunmaya devam edeceğiz"

Meşrutiyetini yitirmiş Faşist bloğuyla karşı karşıyayız

20 Haziran 2020 Cumartesi 20:15
Bu haber 2411 kez okundu
Fındıklı Demokrası güçleri
Fındıklı Demokrasi Güçleri HDP nin Demokrasi ve adalet yürüyüşüne destek verdi.

Polis ESP pati binası önünde yapılmak istenilen açıklamaya izin vermedi.

Gen.çağa Karafazlı –Artı Gerçek -Rize

HDP'nin Ankara yürüyüşü finali olan 20 Haziran günü Rize Fındıklı da ESP, EMEP, HALKEVLERİ, SOL PARTİ ve ilerici demokrat güçleri grup bir basın açıklamasıyla Demokrasi ve özgürlük yürüyüşü ne destek verdi.

Grup, Emniyet güçleri yayınlanan genelgeyi gerekçe yaparak ESP İlçe örgütünün önünde yapılacak açıklama engellemeler üzerine parti binasında yapıldı.

Katılımcılar adına basın açıklamasını ESP Fındıklı İlçe temsilcisi Tugay KÖSE yaptı.

Açıklama öncesi parti binası önünde toplanan kitleye seslenen KÖSE "parti binası önünde yapacağımız açıklama keyfi engellemelerden dolayı parti binasında yapma kararı aldık. Fındıklı halkını açıklamaya katılmaya çağırıyoruz." Dedi. Daha sonra parti binasına çıkarak basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya ESP, EMEP, HALKEVLERİ, SOL PARTİ ve ilerici demokrat unsurlar katıldı.

Meşrutiyetini yitirmiş, devlet olanaklarını kullanarak ve çeşitli zor yöntemlerle ayakta duran AKP, MHP ve Ergenekoncu Vatan partisi faşist bloğuyla karşı karşıyayız denilen açıklamada;

“Gerek dünyada gerekse yaşadığımız bu topraklarda insanlık tarihi ile birlikte özgürlük ve adalet talebi demirci kavalardan pir sultanlara, spartaküslerden günümüze kadar süre gelmiştir.

Meşrutiyetini yitirmiş Faşist bloğuyla karşı karşıyayız

Sınıflar mücadelesiyle birlikte egemen güçler emekçi sınıflar üzerindeki baskıcı tahakkümünü devam ettirmektedir. Ezilen halkların haklarını yok sayan ve onları köleleştiren kapitalizm emekçi halklara açlık, yoksulluk ve sefaletten başka hiçbir şey vermemiştir. Yaşadığımız bu topraklarda kapitalizmin çarklarını çeviren sermaye güçleri halkımıza ayni barbarlık yöntemlerle saldırılarını sürdürmüştür.

Her bakımdan tükenmiş, topluma sömürü ve zülüm den başka bir şey vadetmeyen ve vermeyen bir iktidar gerçeği var. Meşrutiyetini yitirmiş, devlet olanaklarını kullanarak ve çeşitli zor yöntemlerle ayakta duran AKP, MHP ve Ergenekoncu Vatan partisi faşist bloğuyla karşı karşıyayız. 

faşist zor yöntemlerinin uygulandığı günlerden geçmekteyiz.

Seçim ve siyasi partiler yasasının yeniden düzenlenmesi, emek ve meslek örgütlerini işlevsizleştirmeye dönük yasal düzenleme, cinsel istismar ve saldırıyı meşrulaştırma düzenlemesi, bekçilere silah kullanma yetkisi, halkı salgınla baş başa bırakacak normalleşme politikası, başta çay olmak üzere bütün tarım emekçilerini yıkıma uğratmak, yaşam alanlarının sermaye güçleri tarafından talan edilmesinin önünü açan, işçi sınıfının kıdem tazminatı hakkını gasp etmeye çalışan, seçilmiş belediyelere kayyumlar atayan ve yine seçilmiş milletvekillerinin vekillikleri düşürülerek, hapse atılarak milyonlarca emekçi halkın iradesinin yok sayılması gibi faşist zor yöntemlerinin uygulandığı günlerden geçmekteyiz.

Faşizme karşı özgürlüğü savunmaya devam edeceğiz

            Bu baskı ve zorbalık düzeninden ancak ve ancak ezilenlerin, emekçilerin birleşik mücadelesiyle aşabiliriz. Bizler özgürlük ve demokrasi güçleri olarak dün olduğu gibi bu gün de savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı, zulme karşı onuru, faşizme karşı özgürlüğü savunmaya devam edeceğiz.

YAŞASIN EMEKÇİ HALKLARIN ONURLU MÜCADELESİ. YAŞASIN DEVRİM YAŞASIN SOSYALİZM”

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV