FINDIKLI ÇAY ÜRETİCİLERİ İNSİYATİFİNDEN ÇAĞRI
01 Haziran 2020 Pazartesi

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

FINDIKLI ÇAY ÜRETİCİLERİ İNSİYATİFİNDEN ÇAĞRI

Örgütlenmekten başka çaremiz yok

19 Mayıs 2020 Salı 17:21
Bu haber 1127 kez okundu
FINDIKLI ÇAY ÜRETİCİLERİ İNSİYATİFİNDEN ÇAĞRI

FINDIKLI ÇAY ÜRETİCİLERİ İNSİYATİFİNDEN ÇAĞRI

 Örgütlenmekten başka çaremiz yok

Gençağa KARAFAZLI-kuzeytvnet

Fındıklı çay üreticileri inisiyatifi, ÇAYKUR’un Mayıs ayı çay kampanyasını başlatmasıyla üreticilerin hiçbir taleplerinin yerine getirilmediğini, mücadeleden başka alternatiflerinin kalmadığını belirterek çay üreticilerine dayanışma çağrısında bulundu.

Fındıklı çay üreticileri inisiyatifi yaşanan süreçle ilgili ; “ Çay taban fiyatının açıklanmasının ardından siyasi partiler, STO, sendikalar, DKO vs. kendilerinden doğru tepkileri dile getiren açıklamalarda bulundular. Bugün tamda ÇAYKUR kampanyayı açtığı günü bizler çay üreticileri olarak bir kez daha ifade ediyoruz ki başta taban fiyat olmak üzere hiçbir talebimiz karşılık bulmamıştır.

Kızgın ve öfke ile çay bahçelerine giriyoruz

Ancak Rize ticaret borsası ve özel çay fabrikaları patronlarının beklentilerini karşıladığını ne yazık ki görüyoruz. Bir kez daha özel şirketler iştahla, neşeyle, gülerek sezonu açtılar. Bu durum biz çay üreticilerini çaylıklarımıza kızgın ve öfkeyle sokacaktır. Bundan sonraki süreçte biz çay üreticileri tüm dinamikleri içine alan bir örgütlenmekten ve mücadele etmekten başka bir yol kalmamıştır.

O halde ikinci yılına girmiş bulunan fındıklı çay üreticileri inisiyatifini daha da güçlü kılmak ve bunu bölge çay üreticileri ile buluşturma görevini önümüze koyarak çalışmalarımıza devam etmeliyiz.

Bu süreçte görev ve sorumluluk altına girecek olan üreticilere mücadelemizde kolaylıklar diliyor ve yolunuz açık olsun diyoruz.”  Şeklinde açıklamalarda bulundular.


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV