Fındıklı belediyesine “kayyum sesleri” iç işleri bakanlığı soruşturma başlattı
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Fındıklı belediyesine “kayyum sesleri” iç işleri bakanlığı soruşturma başlattı

AKP, MHP, İyi Pati başkanları yeniden provoka etti

25 Haziran 2020 Perşembe 10:03
Bu haber 4570 kez okundu
Fındıklı belediyesine “kayyum sesleri” iç işleri bakanlığı soruşturma başlattı
Fındıklı belediyesine kayyum atanacak şeklinde Günlerdir yürütülen provokatif saldırılar sonrası Fındıklı belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu hakkında iç işleri bakanlığı soruşturma başlattı. Gelen 2 müfettiş soruşturmaya resmen başladı.

Gençağa KARAFAZLI - Kuzeytvnet -

Başkan Çervatoğlu, iç işleri bakanlığı müfettişlerinin hakkında Mesnetsiz iddiaları soruşturduğunu kendisinin görevden alınması halinde içeriden kimi başkan seçeceklerine bile karar verildiğini öne sürdü.

Müfettişlerin  “ Millet bahçeleri, millet kıraathaneleri 100. Yıl Atatürk Parkı Kazım Koyuncu Parkına dönüştürmek ve yeni yılda esnafın verdiği hediyeler Noel baba da dini değerleri rencide ettiği, gerekçelerini sorguladıkları öğrenildi.

Yaklaşık 1 aydan beri Fındıklı belediye başkanı Ercümen Şahin Çervatoğlu ile CHP li kadınlara yönelik çeşitli tehditler ve provokatif saldırılar yapılıyordu.

Başkan Çervatoğlu’na yönelik saldırılar karşısında Fındıklı halkı ve Demokrasi güçleri bir araya gelerek kitlesel basın açıklamasıyla destek vermiş bu eylemin ardından çeşitli STK ve meslek örgütleri Çervetoğlu’na destek ziyaretlerine bulunmuştu.

Fındıklı MHP İlçe Başkanı, İyi Parti İlçe Başkanı ve dünde AKP ilçe başkanı Çervatoğlu’na yönelik sosyal medya hesaplarından mesnetsiz iddialarda bulunarak başkan aleyhinde kamuoyu oluşturmaya devam ettiler.

Günlerdir oluşturulan aleyhteki bu kamuoyu sonrası İç işleri bakanlığı dün 2 müfettiş göndererek CHP nin Fındıklı belediye başkanı hakkında soruşturma başlattı.

Çervatoğlu müfettişler geldi

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu: “ Bugün belediyemizde İç İşleri bakanlığının müfettişleri de yer almakta”  diyerek iç işleri bakanlığının soruşturma başlattığını doğruladı.

Denetlemeye gelen müfettişlerin burada olmasından hiç rahatsız değiliz, diyen Başkan Ercüment Şahin Çervatoğlu ; “ tam aksine bizim bütün belgelerimiz açık. Geldikleri zaman kendilerine rutin kontrol mü diye sorduğumuzda, lafı geveleyerek cevap verdiler. Nerden diye sorduğumuzda Çayeli’nden geliyoruz dediler, daha önce neredeydiniz dediğimizde Yomra’da dediler. Bende kendilerine Yomra İyi Parti’de Çayeli MHP’de Fındıklı’da CHP’nin herhâlde size muhalifleri denetliyorsunuz.

Öyle değil denince beyan esastır bizde diyerek kabul ettik. Gerekçe ne dedik.  Kaymakamlığa geldi dediler Atatürk Anıtı dediler.

AKP, MHP, İyi Pati başkanları yeniden iş başında 

Bize gelen yaklaşık 15-20 gündür bilgiler ise ya kayyum atanacak ya da istifaya zorlayacaksınız CHP siz belediyelerde çoğunluksunuz Ercüment istifa etsin kendi içinizden seçin. Bugün hatta Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü ve il örgütü bu konuyu kamuoyuna ve halka paylaşımına karar verince yine yetkili ağızlardan ‘ya bunu yapmasaydınız yine konuşacaklar’ deyip, o 3 kişi yine konuştu, MHP İlçe Başkanı, İyi Parti İlçe Başkanı ve dünde AKP ilçe başkanı bu konuları konuştu” dedi.

İstifam sonrası İçeriden kimi alacaklarını da belirlemişler

Başkan Çervatoğlu, hakkında ki Mesnetsiz iddialarla ilgili olarak ise “ Sadece benim istifamda değil hatta ve hatta içeride kimin olacaklarını kafalarında seçtikleri bir kişiyi karar vermişler. Gerekçeleri ne dediğimizde “ Millet bahçeleri, millet kıraathaneleri 100. Yıl Atatürk Parkı Kazım Koyuncu Parkına dönüştürmek. Diğer bir sorun biz yeni yılda organizasyonlar yaptık. Buradaki aileler yılbaşında ya yanı başımızda bulunan Batum’a kaçar ya evinde televizyon seyreder. Başka bir şeyler yapalım mı dedik. Kadın Meclisimizden Esnaf Meclisimize kadar. Herkes evinde yemek yaptı. Belediyemizde bir şeyler hazırladı Caddeleri süsledi. Mini bir konser organize ettik ve gece 12’ye kadar. Orada 360 esnaf çeşitli hediyeler verdi, burada çok ilginç 700 küsür hediye vardı ve Noel baba da vardı. Noel baba da dini değerleri rencide ettiğimiz yönünde, bir suçumuzda oymuş.

Çalışanların banka Promosyonlarını haraç almışım

 Daha sonra da ticari faaliyetlerimizle ilgili çeşitli şeyler söyleniyor. Dün talihsiz bir partinin ilçe başkanı da talihsiz bir şey konuştu. Bir başka şeyde promosyon. Belediye çalışanlarının bankalardan aldığı promosyonu ben haraç olarak toplamışım. Bir de çöp yeri ile ilgili bir vatandaş ile tartışmamızda yine dini değerleri rencide etmekten dolayı dosyalar klasörler olduğu söylendi. O klasörlerden bir tanesini incelemek üzere bugün müfettişlerimiz geldi. Hoş geldiniz dedik ve içeride çalışmaya başladılar” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV