Fındık bahçesinde bir başka sergi !
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Fındık bahçesinde bir başka sergi !

Çınarlı Köyünde Fındık bahçesinde Pandemi Sergisi

19 Haziran 2020 Cuma 13:52
Bu haber 2773 kez okundu
 Fındık bahçesinde bir başka sergi !
 Bu sergi bir başka sergi

Çınarlı Köyünde Fındık bahçesinde Pandemi Sergisi

Gençağa KARAFAZLI –Rize

Rize’nin Fındıklı ilçesi Çınarlı köyünde Pandemi Günleri Sergisi gerçekleşti. Sergiye Fındıklı Belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve bazı sanatsever vatandaşlar katıldı.

Bu zor günlere sanatla bir parça ses verelim diyen, emekli bankacı Ayşe Uzunhasanoğlu Pirpir, Ne demiş şair: yeter ki kararmasın, sol memenin altındaki cevahir...

Bu pandemi sürecinde yaklaşık 3 aydan beri köydeyim. Karantina sürecinde ‘evde kal sanatla kal’ diyerek , Öncesinde atölyemde devam ettirdiğim çalışmalarıma pandemi nedeni ile köyümde devam etmek durumunda kaldım.
Karantina uzadıkça benim resimlerim de arttı. 3 ay sonunda ortaya çıkan bütün eserleri bir şekilde insanlarla buluşturmak istedim. Herkesin morale, motivasyona ihtiyacı var. Sosyal medyayı kullanarak doğanın içerisinde bir sergi ile insanlara küçük de olsa bir mutluluk, heyecan katmak, sergiyi sanal ortamda doğal doku içinde eldeki imkanlarla sunmak kısacası sanatın toplumla her şekilde buluşabileceğini de göstermek istedim.
 Bu zor günlerimizde sanata da bir parça nefesimiz olsun diye düşündüm.

Sergimizi köydeki komsularımız bazı sanatseverler ve Fındıklı belediye bakanımız Ercüment Şahin Çervatoğlu gelerek ziyaret ettiler. Yemyeşil doğanın içerisinde oluşturduğumuz doğal stantlarda resimlerimizi sergiledik doğanın için de sanatla buluşmak bir başka oluyor.

Dileğim bu yaz, mesafesiz çok daha kalabalık tam bir MECİ ile yeni sergilerde buluşmak.”
    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV