23 Ekim 2018 Salı

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

FİLİSTİN HALKINA YÖNELİK BARBARCA SALDIRILARA SON

16 Mayıs 2018 Çarşamba 00:46
Bu haber 384 kez okundu
 FİLİSTİN HALKINA YÖNELİK BARBARCA SALDIRILARA SON

ABD nin Filistin halkına yönelik katliamları EMEK Partisi Rize il örgütü tarafından protesto edildi.
EMEK Partisinden yapılan yazılı basın açıklamasında şu görüşler aktarıldı; 

"ABD, Tel Aviv’de bulunan büyük elçiliğini, dün Kudüs’e kan gölü eşliğinde taşıdı. Filistinlilerin ulusal haklarını talep etmek için düzenlediği gösterilere, kurşun yağmuruyla karşılık veren İsrail devleti, imza attığı katliamlara bir yenisini ekledi. Aralarında çocukların da olduğu şimdilik 58 Filistinli katledildi. 2700’ü aşkın kişi yaralandı.

ABD yönetiminin bölgedeki denklemi kendi lehine çevirmek için hayata geçirdiği bu provokasyon, 6 ay önce bizzat Trump tarafından ilan edildi. Üstelik bu karar, BM genel kurulunda 9’a karşı 128 oyla reddedilmesine rağmen hayata geçirildi. Bütün dünyanın gözü önünde cereyan eden olaylarda mazlum Filistin halkı ölü ve yaralıları taşırken açılış törenine katılmak için işgale gelen emperyalist şefler ve işbirlikçileri utanmadan kameralara gülücükler saçıyor. Bölge halkları ve insanlık elbette bu kanlı günü ve Filistin halkına reva görülen zulmü unutmayacaktır.

Erdoğan-AKP hükümetinin katliamı lanetlemesi, protesto etmesi, bu günü yas günü ilan etmesi yeterli değildir. Gün süslü laflar söylemek günü değildir, atılması gereken adımlar somut ve nettir.

 

-ABD ve İsrail ile bütün askeri anlaşmalar derhal iptal edilmelidir.

-İsrail ile tank ve silah modernizasyonuna dair bütün anlaşmalar yırtılıp çöpe atılmalıdır.

-Bütün emperyalistlerle birlikte bölge gericilikleri Ortadoğu’dan çekilmeli bölgenin geleceğine halklar karar vermelidir.

-Büyük elçilikler ABD ve İsrail’den geri çekilmelidir.

 

Filistin halkı kadar, bölgenin diğer ezilen halklarının da Türkiye’den atmasını istediği adımlar bunlardır. Aksi halde, kapı önü basın açıklamalarında efelenip kapı arkasında pazarlıklara girişenlerin halk nezdinde yeri yoktur.

Fındıklı halkı olarak, Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız. Filistin halkına yönelik barbarca saldırıların son bulması için halkımızı Filistin halkıyla dayanışmaya ve her yerde kanlı saldırıları protesto etmeye çağırıyoruz"

468x60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV