FETÖ nun muhasebecisi Ayar"Trabzonspor ahlaken küme düştü"
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

FETÖ nun muhasebecisi Ayar"Trabzonspor ahlaken küme düştü"

09 Haziran 2017 Cuma 12:21
Bu haber 731 kez okundu
FETÖ nun muhasebecisi Ayar
Fetullah gülen'in okullarının muhasebecisi olan AKP Rize milletvekili  Hikmet Ayar'dan futbol camiasını karıştıracak sözler.

AKP Rize 91'inci İl Danışma Meclis toplantısı Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın katılımı ile yapıldı. Toplantıda söz alan AKP Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Bursaspor'a sahasında yenilen Trabzonspor'u eleştirdi, "Rizespor belki alt lige düştü ama Trabzonspor ahlaken küme düştü" dedi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Hikmet Ayar ile partililer katıldı.

Toplantıda söz alan AKP Rize Milletvekili Hikmet Ayar, sahasında Bursaspor'a yenilen Trabzonspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çaykur Rizespor'un alt lige düştüğünü hatırlatan Ayar, "Biz 6 hafta önce bütün ümitlerimizi kesmiştik ancak 'kalan 6 maçımızın tamamını alırsak ligde kalırız' demiştik. Kalan 6 maçı değil ama 5 maçı aldık. Ligde tam kalmak üzereyken bazı olaylar oldu. Bu spordur. Bir üst ligden alt lige düşülebilir, çıkılabilir. Dünyanın sonu değil. Ama öyle şeyler yaşanıyor ki insan farklı şeyler düşünmek zorunda kalabiliyor. İki şehrin halkını birbirine düşürecek şeyler olabiliyor. Bunlara meydan vermemek için bu konuya girdim. Trabzonlu bir kardeşim bana bir cümle söyledi. Ben onu söyleyeceğim. Rizespor belki bir alt kümeye düştü ama Trabzonspor ahlaken küme düşmüştür. Almanya'da bir tarihteki futbol maçında karşılaşan iki takım kendi yarı sahalarını geçmedi. Bu iki takım üst gruba çıkarken Cezayir çıkamadı. Şimdi benzer bir durumu yaşadık. Ancak bu asla Rize ve Trabzon ile halklarının arasında bir sorun değildir. Bu olayı böyle değerlendirerek bitirmemiz lazım. Bunu söylerken de az önce söylediklerimizi söylemeden geçemezdik" dedi.

Ayar'ın konuşması salonda büyük alkış aldı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV