Eşkıyalar Metin Lokumcu'yu unutmadı
16 Temmuz 2020 Perşembe

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Eşkıyalar Metin Lokumcu'yu unutmadı

Metin Lokumcu Hopa da anıldı

01 Haziran 2020 Pazartesi 23:21
Bu haber 1936 kez okundu
Eşkıyalar Metin Lokumcu'yu unutmadı
 31 Mayıs 2011 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingi sırasında Hidroelektrik Santral projelerine ve çay tarımı politikalarına karşı basın açıklaması yapmak isteyenlere polisin saldırısı sonucu kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Metin Lokumcu Hopa’da anıldı.

Hopalılar; Metin Lokumcu’nun ölümünün dokuzuncu, Gezi İsyanı’nın yedinci yılında doğayı ve yaşamı savunuyoruz diyerek bir araya geldi. Hopa Parkı’nda buluşan kitle, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak Metin Lokumcu’nun 31 Mayıs 2011 yılındaki olaylar sırasında fenalaştığı Hopa Meydanı’na yürüdü.

Hopa Meydanı’nda yapılan basın açıklamasına siyasi parti, dernek, sivil toplum örgütü ve sendika temsilcilerinin yanı sıra Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ve Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu da katıldı.

Hopa Halkı imzasıyla yapılan açıklamada: “Bu memleketin gerçek sahipleri kent, doğa ve yaşam savunucuları, emekçiler, çiftçiler, yoksullar, işsizler Gezi’nin ve Metin Lokumcu’nun bıraktığı onurlu direnişin mirasçıları, yeryüzünü cennete çevirmek için bedel ödemeye hazırdır.

EŞİTLİK VE DEMOKRASİ GETİRECEĞİZ

‘Hayde alın beni de memleketi kurtarın’ diyerek katillerin karşısına dikilen Metin Lokumcu’ya ve Gezi İsyanı’nın yiğit direnişçilerine Hopa’dan bir kez daha söz veriyoruz. Bu ülkenin topraklarına eşitlik, özgürlük ve demokrasi getireceğiz” ifadelerine yer verildi.

Hopa Meydanı’nda yapılan açıklama sonrası Metin Lokumcu’nun Kemalpaşa ilçesinde bulunan mezarı ziyaret edilerek anma sona erdi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV