Erdoğan’Rize’de ki sözleri İMF de yalanlandı 194296559

kule reklam -->

rize haber
rize haber

20 Mayıs 2019 Pazartesi

Yaş Çay üreticisine ilk günden ŞOK.

Erdoğan’Rize’de ki sözleri İMF de yalanlandı

rizenabiz468*60 -->
02 Aralık 2017 Cumartesi 11:55
Bu haber 3670 kez okundu
Erdoğan’Rize’de ki sözleri İMF de yalanlandı

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın getirdiği “Bizden öncekiler IMF’den borç alıyordu, şimdi biz IMF’ye borç veriyoruz” söyleminin gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Can Uığur / Birgün - LDP eski Genel Başkanı Cem Toker’in IMF’ye yaptığı başvuruya gelen cevap Erdoğan’ı yalanladı.

Erdoğan’ın geçen günlerde AKP Rize İl Kongresi’nde dile getirdiği “IMF’ye borç kaldı mı; kalmadı. IMF bizden 5 milyar dolar borç istedi. Ben de arkadaşlara gereken talimatı verdim ve ‘verin’ dedim. Bunlar baktılar ki Türkiye verebiliyor, vazgeçtiler” sözleri üzerine eski LDP Genel Başkanı Cem Toker IMF’ye bu durumun yaşanıp, yaşamadığını sordu. Gelen yanıt Erdoğan’ı yalanladı. Toker sosyal medya hesabı Facebook’tan yaptığı paylaşımda “IMF’ye yazdım, sordum, Türkiye’den borç istediniz mi? Resmi yanıt geldi: 2008 kriz sonrası ek kaynak arttırım kararına Türkiye’den ‘moral’ destek verdi diyorlar. Kasım 2017 kaynak aktaranlar listesinde, Yunanistan bile var ama Türkiye görünmüyor” dedi.

Toplumu bilgilendirmek istedim

Konuyla ilgili Cem Toker konuştu.

Erdoğan’ın Rize İl Kongresi’ndeki sözleri üzerine harekete geçtiğini belirten Toker şunları söyledi: “Erdoğan’ın ‘IMFye 5 milyar borç verdik. Tekrar istediler verin dedim, taleplerini geri çektiler’ sözlerini samimi bulmayıp, doğrulama ihtiyacı hissettim. IMF Ankara Bürosu’na ‘Türkiye Cumhurbaşkanı böyle bir iddiada bulunuyor, Türkiye’den borç istediniz mi? İstediyseniz ne zaman, ne kadar?’ diye e-mail ile sordum. E-Mail ile gelen yanıt, kesinlikle Erdoğan’ın iddialarını doğrular nitelikte değildi. Bu yazışmaları sosyal medyadan paylaşarak toplumu doğru bilgilendirmek istedim.”

rizenabiz468*60 -->

    Yorumlar

rizenabiz300*250 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV