Erdoğan’ın memleketi Güneysu’ya yol yapımı için ihale yapıldı
05 Haziran 2020 Cuma

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

Erdoğan’ın memleketi Güneysu’ya yol yapımı için ihale yapıldı

KORONA VİRÜSÜ TAKAN YOK! YOLA DEVAM!

08 Nisan 2020 Çarşamba 12:13
Bu haber 2276 kez okundu
Erdoğan’ın memleketi Güneysu’ya yol yapımı için ihale yapıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketine yol yapımı için 152,6 milyonluk ihale yapıldı. Yol inşaat çalışması koronavirüs kısıtlamalarından etkilelenmeden başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize Güneysu’ya yol yapımı için ihale yapıldığı ortaya çıktı. 152,6 milyonluk ihale, sesiz sedasız Fora İnşaat’a verildi.

Sözcü'den Yusuf Demir'in haberine göre, 26 Mart'ta Kanal İstanbul ihalesinden bir gün sonra 27 Mart'ta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize Güneysu için 152,6 milyon liralık yol ihalesi yapıldığı ortaya çıktı. İhalede, yine yasadaki olağanüstü haller için öngörülen 21b maddesi kullanıldı. Bu maddeye dayanılarak ihale duyurusu yayınlanmadı. 6 firma özel olarak ihaleye davet edildi.

Trabzon'daki Ulaştırma Bakanlığı Karayolları 10. Bölge Müdürlüğünde yapılan ihalede 3 firma teklif sundu. İhale Fora İnşaat'a verildi. İhalenin sözleşmesi 3 Nisan'da imzalandı. Sözleşmeye göre, yol inşaat çalışması koronavirüs kısıtlamalarından etkilelenmeden 7 Nisan’da başladı. İnşaatın 1 Haziran 2022'de bitirilmesi öngörüldü.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV