Ekmekler Hastane' ye Poşetsiz Gidiyor!
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Ekmekler Hastane' ye Poşetsiz Gidiyor!

Bakanlık Emirlerini Takan Yok

27 Mart 2020 Cuma 20:59
Bu haber 1272 kez okundu
Ekmekler Hastane' ye Poşetsiz Gidiyor!
Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında; fırınlardan ekmek satışına ambalaj şartı getirilmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı' nın yayımladığı genelgede ve illerin valiliklerine gönderdiği yazıda, "fırınların ekmek ve ekmek çeşitlerini, gıda ile temasa uygun kağıt veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak, satışa sunabileceklerini" ve "Açık ekmek sadece fırınlarda satılabileceği" ifade etmişti.Gençağa KARAFAZLI - Rize

Bakanlığın bu genelgesine rağmen Rize' de  bu uygulamaya uyulmadığı ortaya çıktı. Yurdun birçok yerinde başlayan bu uygulama Rize' de henüz başlamış değil. Rize' de ekmeklerin sadece fırınlarda değil; market ve bakkallarda da halen açık bir şekilde satıldığı görüldü.

Rize Hastanelerinde Poşetsiz Ekmekler Verilmeye Devam Ediyor...

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Rize Devlet hastanelerinde ekmeklerin bütün halde gelerek hastane mutfağında makinelerce dilimlenip ardından personel tarafından ambalajlandığı, bu şekilde de hastalara servis edildiği öğrenildi.

Sağlık Çalışanlarından Ekmek İsyanı!

Sağlık çalışanları "Bu ne sorumsuzluk bakanlık dinlenmiyor hastanelerde ekmekler poşetsiz veriliyor ve hastanlerde ambalajsız servis edilen ekmekler koronavirüs salgınından dolayı tehlike saçıyor ve bu yetkililer tarafından sürekli ifade ediliyor. Hastane mutfaklarında birkaç kişinin elinden geçerek dilimlenme ve streç naylonlara koyulma işlemleri bizleri de endişelendiriyor. Bir an önce ekmeklerin el değmeden hastanelerde servis edilmesini istiyoruz" diyerek bu yaşananlara tepki gösterdiler.

Bunun yanında, sağlık çalışanları tarafından "hastaneler ile anlaşmalı yemek şirketleri konuyla alakalı herhangi bir tedbir almadıkları ve hastane yönetimlerinin ise bu şirketlere yonelik bir uyarılarının olmadığı" da öne sürüldü.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV