DEVA Partisine Rize’de 3 bin üye
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

DEVA Partisine Rize’de 3 bin üye

Rize il kurucuları açıklanıyor

26 Mayıs 2020 Salı 11:28
Bu haber 2273 kez okundu
 DEVA Partisine Rize’de 3 bin üye
 DEVA Partisine Rize’de 3 bin üye

Rize il kurucuları açıklanıyor

 Gençağa KARAFAZLI –kuzeytvnet –Özel haber

Hiç kimse, Ülkemin güzel insanlarına hizmet etmekten ve Rize li olma aşkımdan beni geri alıkoyamaz diyen DEVA Partisi genel başkan yardımcısı Hasan Karal’ın memleketi Rize’de DEVA partisine üye olmak isteyen yaklaşık 3 bin kişi başvurdu.

Gençağa KARAFAZLI –kuzeytvnet –Özel haber

Aslen Rize Ardeşenli olan gazeteci Sabahattin Önkibar, olası erken seçim öncesi yapılan bir anket ile ilgili çarpıcı sonuçlar vermişti.

AK Parti’nin bir anket yaptırdığını ve bu ankette Deva Partisi’nin oyunun % 5’in üzerinde çıktığını iddia eden Önkibar “Sarayın yaptırdığı ankete göre Ali Babacan’ın oy oranı 6,1 olarak çıktı. Bu oy oranının % 5,3’ünü AKP’den alıyor. Ali Babacan beklenmedik bir şekilde çıkış yaptı. Bu sarayı paniğe sokmuş durumda. Ali Babacan’ın imha edilmesi için yargının devreye sokulması dahil hamleler yapılacak diye kulis bilgileri geldi.” şeklindeki yazısı AKP Rize teşkilatında ciddi paniğe neden olmuş bu gelişmelerin ardından il Teşkilatı hedefine AKP den ayrılan eski vekilleri Hasan karal’ı koymuşlardı bile.

Karal aleyhinde kampanyalara başlattılar

Karal’ın DEVA kurucu üyesi olduğu açıklanınca AKP Rize’de Hasan Karal karşıtı gıyabı cenaze namazı örgütleyerek Rize’den ciddi bir tepki oluşturmak istemiş ancak bunda başarılı olamamışlardı.

Bu gelişmenin ardından sosyal medya üzerinden Hasan Karal ‘a yönelik “ihanetçi, vatan haini’ gibi karalama kampanyası sürdürüldü ancak bunda da başarılı olamayan AKP il Teşkilatı, Karal’ın özel sosyal medya sayfasında ki bir paylaşımı sonrası il başkan yardımcısı Sadettin Türüt’ü devreye sokarak Karal aleyhinde bazı açıklamalar yaptırdılar.

Türüt el pençe esas duruşta

Yaşanan tüm bu gelişmeler sonrası Hasan Karal’a karşı eleştirilerde bulunan AKP Rize il başkan yardımcısı saadettin Türüt’ün “ben kimsenin karşısında el pençe durmam” açıklamaları sonrası Hasan Karal’ın karşısında el pençe durduğu fotoğrafın Rize nabız haber sitesinde yayınlanması sonrası AKP yöneticileri sessiz kalmıştı.

Karal eleştirilere aldırmadan örgütlendi

Hasan Karal yapılan tüm eleştirilere, ‘beni hiç kimse Rize’li olmam sevdasından ve hizmetlerimden geri alı koyamaz’  diyerek örgütlenme çalışmalarına devam etti.

DEVA Partisinin örgütlenme çalışmalarının sonuna geldiği şu günlerde Karal partisinin 14.bölge de yer alan Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane, Çankırı illerinden sorumlu örgüt başkanı olarak bölgedeki çalışmalarını tamamladığı öğrenildi.

Bu çalışmalar kapsamında Yaklaşık 60 ilde örgütlenmelerini tamamlayan DEVA partisi önümüzdeki günlerde bu illerin kurucu il başkanlarını açıklamaya hazırlanıyor.

Rize’de 3 bin üye

Rize ilinden sorumlu olmasa da Hasan Karal’ın çok büyük önem verdiği Rize ilinde de örgütlenmenin bilgisi dâhilinde gerçekleştiği Rize’den yaklaşık 3 bin kişinin DEVA Partisine üye olmak için şimdiden başvuruda bulunduğu, parti kurulduktan sonra üye sayısının Rize’de kısa sürede 5 bini bulacağı iddia edildi.
Üye olmak için baş vuruda bulunanlarla DEVA  partisi yöneticileri tarafından tek tek görüşme sağlandı.

DEVA’ya AKP’li üye ilgisi çok

Öte yandan edinilen bilgilere göre Rize de DEVA Partisine katılacak olan üyelerin çoğunluğunun AKP den ayrılan ve ayrılacak olanların yanı sıra, İyi parti den istifa eden üyeler ile daha önce çeşitli siyasi partilerde görev alan kişilerden oluştuğu kaydedildi.

DEVA Partisinin Rize örgütlenmesi ne başlamasıyla birlikte Rize AKP de çok sıkıntılı bir sürecin başladığı,  partide daha önce yönetimlerde görev almış eski parti başkanları ile bazı eski belediye başkanları, başkan yardımcılarının Hasan Karal ile beraber hareket edeceği öğrenildi.

Önümüzdeki birkaç gün içerisinde Rize il kurucu başkanlarının açıklanması ile tartışmaların her geçen gün yoğunlaşacağı,  AKP Rize il örgütünün bu gelişen durum karşısında nasıl bir yol izleyeceği konusunda ise tartışmaların bugünden başladığı öne sürüldü.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV