Deva Partisi Rize'de umduğunu buldu
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Deva Partisi Rize'de umduğunu buldu

1 Hafta sonra iller açıklanacak

14 Haziran 2020 Pazar 23:33
Bu haber 2882 kez okundu
Deva Partisi Rize'de umduğunu buldu
Gençağa Karafazlı-Kuzeytvnet - Rize

Deva Partisi Cumhur başkanı Recep Tayip Erdoğan'ın memleketi Rize'de umduğunu buldu.
13. bölge komisyon başkanı İdris Şahin DEVA
 PArtisinin Rize il ve ilçe teşkilatlarında görev almak isteyen 180 kişiyle bir araya geldi.

DEVA Partisinin düzenlediği basın toplantısına Rize'de yayin yapan Çay TV  ile DHA ,İHA ,A.A (Anadolu Ajansı) ile yerel gazeteci örgütlerinin temsilcileri ile bazı yerel haber portallarının temsilcileri katılmaması dikkat çekti.

Toplantiya gazeteci örgütlerinden yanlızca Rize çağdaş Gazeteciler derneği temsilcileri ile çeşitli haber portallarının muhabirleri katılma cesareti gösterdi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Genel Başkan Yardımcısı ve Rize’nin de aralarında yer aldığı 9 ilin bulunduğu 13. bölge komisyon başkanı İdris Şahin, teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Rize’ye geldi.

Beraberinde Kurucular Kurulu Üyesi eski valilerden Hasan Canpolat ile Rize’deki bir otelde basın toplantısı düzenleyerek Rize'de teşkilatlanma çalışmalarına başladı.
2002 de kurulan AKP'nin temel  ilkelerinden vaz geçmeseydi bugün DEVA partisi diye bir parti söz konusu olmayacağına dikkat çeken  Şahin ,Türkiye genelinde DEVA  Partisi kadrolarına yer almak isteyen 100 bin kişinin baş vurduğunu belirtti.

Karal önemli bir isim
Gazetecilerin Hasan Karal ile ilgili soruları yanıtlayan Şahin ;
AK Parti’den ayrılarak DEVA Partisi Kurucuları arasında yer alarak Genel Başkan yardımcısı da olan Hasan Karal , Siyasetin duayenlerindendir.DEVA Partisi içerisinde özgür ağırlığını yeterince biliyoruz. Şuanda önemli bir mevkide. Genel başkanımıza hem teşkilatlanmada hem de siyasi işlerde en yakın isimlerden bir tanesi. Genel başkanımızın katında onunla birlikte çalışan bir isim kendisi. Tabii ki Hasan beyin şöyle bir özelliği var. AK Parti kurulurken burada tanınan bilinen maruf bir imamdı, o süreç içerisinde , kendisini iyi yetiştirmiş kamuoyunun kabul gördüğü bir isim. 27 yaşında genç bir şekilde Ak Parti'nin kurucu il başkanıydı. Siyasi hayatına da 18 yıl boyunca tabii ki Rize'de devam etti. Şuan itibariyle de en büyük önceliğinin Rize olduğundan hiç şüpheniz olmasın.” dedi.
Rize örgütü için Karal'ın görüşü önemlidir
Karal’ın Rize merkez dahil 12 ilçenin tamamında hemen hemen muhtarların büyük bir kısmını tanıdığını ifade eden Şahin, “Yerel siyasi aktörleri biliyor, basın mensuplarının tamamını tanıyor ve 24 saat boyunca herkesin bir fiil ulaşabildiği bir isim. Teşkilatlanma aşamasında Hasan Karal'ın görüşü mutlaka alınacaktır. Kendisiyle istişare edilecek. Ondan da elbette ki görüş almak suretiyle bu teşkilatlandırmaları gerçekleştireceğiz.
Karal Rize'de taban yarattı
Rize'den çok büyük siyasetçiler çok büyük isimler çıktı. Ama bunların tamamı farklı yerlerde siyaset yaparak önce Rize'ye geldi ve bu şekilde marka oldular. Oysa Hasan Karal Rize'de taban yaparak ulusalda marka olmuş bir isim. Rize için Rizeliler için çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Kendisinin fikirlerine teşkilatlanma aşamasında azami derecede değer verileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.
Her türlü eleştiriye karşı yola çıktık
Hasan Karal'ı Rize'nin çok önemli bir değeri olarak gördüklerini ifade eden Şahin, “Hayatını ÇAYKUR'a adamış bir isim. Kendim bizatihi ülke içerisinde ve dışarısında birlikte yapmış olduğumuz birlikte ziyaretlerde gördüm. ÇAYKUR'un dışında bizim ofisimize çay gelse de başka çay içmez. Böyle bir gelenekten geliyor. Hepimiz tepkilere açık olarak yola çıktık. DEVA Partisi’nin kurucuları arasında yer alan geçmişte AK Parti’de siyaset yapmış olan arkadaşlar her türlü eleştiriye her türlü sıkıntıya göğüs germe adına bu yola çıkmıştır. Hasan Karal da bunları bilerek bir tercihte bulunmuştur. Şuanda eleştirilmesi gereken Hasan Beyin tutum ve davranışı veya AK Parti'den ayrılıp da şuan itibariyle DEVA Partisi’ne veya diğer siyasi oluşumlarda yer alan arkadaşların duruşundan daha ziyade AK Parti’nin kendisini sorgulaması lazım.” şeklinde konuştu.
DEVA Partisi'nin temel ilkelerinin ,İnsan hakları,Demokrası,Adalet  ve özgürlükler olduğuna vurgu yapan Şahin,;"Toplumun bugün tamamen ayrıştırıldığını ve toplumsal dayanışmanın yok olduğunu görüyoruz.Sistem raydan çıkmış durumda.
Siyasi ikitdarın gerginlik üzerinden politika yaptığını görüyoruz.HDP nin Demokrası yürüyüşüne yonelik alınan tavırlar doğru değil.Daha önce de açıklamıştım, biz yasal olarak var olan her siyasi parti ile görüşürüz ancak ittifakı milletle yaparız " dedi.
3 İsme görev vereceğiz.
Şahin basın mensuplarıyla yaptığı sohpet sonrası Rize'de parti yönetimlerine yer almak isteyen yaklaş 180 kişi ile bir araya gelerek teşkilatlanma çalışmaları başlattı. Yapılan bu görüşmeler sonrası gelecek hafta Ankara'ya 6 ismin çağrılacağını genel başkan Ali Babacan 'ın başkanlığında bir karar alınarak 3 ismin il teşkilatını kurmak için görevlendirileceğini kaydetti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV