CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

İşte CHP’li Vekil .. o iddiaları; “

05 Haziran 2020 Cuma 13:31
Bu haber 9511 kez okundu
CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”
CHP’Lİ VEKİLDEN ÇAY TV’YE FETÖ SUÇLAMASI 
“ FETÖ sermayeli Çay TV'yi kim koruyor?”

Gençağa KARAFAZLI – Kuzeytvnet – Özel Haber

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Çaykur’la ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaların birinde şok bir iddiada bulundu.
CHP milletvekili Yalım, her yıl zarar eden ÇAYKUR’un, Rize’den uydu yayını yapan Çay TV’nin uydu kapasite ücretlerini ödediğini iddia etti...
Hatırlanacağı gibi, Milletvekili yalımın konu ettiği Çay tv hakkında; 
Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan’ın teyze oğlu (Cengiz ER)  sahibi olduğu Süperhaber siteside “ FETÖ sermayeli Çay TV'yi kim koruyor? Çay TV’nin sahibi Cemal Külünkoğlu Rize'de "Karda yürüyüp iz bırakmayan" bir iş adamı olarak biliniyor” demiş ve bu fetöcu olduğunu iddia ettiği Çay tv’nin ve sahibinin kimler tarafından korunduğu sormuştu.

ÇAYKUR İFLAS EDİYOR FETÖ’CU TV’NİN UYDU KİRASINI ÖDÜYOR

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım. ÇAYKUR’un Sayıştay raporunda yer alan harcamaları hakkında şok iddialarda bulundu..

CHP Uşak Milletvekikili Özkan Yalım’ın iddiasına göre Çay TV’nin uydu kapasite ücretlerini ÇAYKUR ödüyor.

İşte o iddialar...

“Çaykur’un reklam giderleri: Televizyon ve Radyolar 9 Milyon 907 bin lira.
Yerel Radyo –TV ve gazetelerde sadece Rize ve özel seçilmişlerin reklamı var.
Çay TV gibi  sahibi FETÖ ‘dan kaçak TV’nin aylık uydu kiralarını çaykur ödüyor.; aylık ortalama 70 bin TL  civarında.
Bu kadar bütçe içinde Anadolu markası Çaykur Anadolu’nun yerel basınına reklam olarak ne vermiş.
Rize’de Kaçkar TV uydudan düştü ancak Çaykur bu TV’ye destek vermedi.
Çaykur, FETÖ cu bilinen Çay TV’ye sınırsız destek verdi. Anadolu basınını sıkıntı içerisinde bırakarak ayda 3- 5 tanesi kapanırken bu reklam bütçeleri nereye veriliyor?”

CHP’li vekilin bu açıklamaları sonrası Çaykur’un nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu olurken, bir başka merak konusu da, ÇayTV’nin FETÖ ilişkisini bilmeyen CHP’li bazı yöneticilerin bu açıklama sonrası nasıl bir tutum izleyecekleri, Çay TV ekranlarına çıkıp çıkmama konusunda nasıl bir tutum sergileyecekleri.. Önümüzdeki ki süreçte bunu göreceğiz.

ÇAYKUR’un FETÖ’cu TV ye yarım etmesi düşündürücü!

Bankalardan aldığı kredileri ödeyemeyen, borç batağı içinde yüzen ÇAYKUR’un, basında FETÖ kanalı diye yer alan Çay Tv’nin uydu kapasite ücretlerini ödediğinin öne sürülmesi akla çeşitli soru işaretleri bıraktı.
Hatırlanacağı gibi Çay TV’nin FETÖ iltisaklı bir televizyon olduğu basına yansımış, Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan’ın teyze oğlunun (Cengiz ER) sahibi olduğu Süperhaber sitesi bu iddiaya sütunlarında şu şekilde yer vermişti;

“FETÖ sermayeli Çay TV'yi kim koruyor? 
SuperHaber yerel televizyon kanalı Çay TV'nin FETÖ bağlantılarını deşifre ediyor! 
Cemal Külünkoğlu kimdir? 
Külünkoğlu Rize'de "Karda yürüyüp iz bırakmayan" bir iş adamı olarak biliniyor.
ABD'deki şirketinin şüpheli bağlantıları ne?
 Kardeşi neden cezaevine girdi?
 İşte tüm bu soruların yanıtları...
15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimin ardından ilan edilen OHAL kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü'ne ait 86 radyo ve televizyon kanalına el konuldu.
El konulan medya organları arasında; Samanyolu TV, Kanaltürk TV, Bugün TV, Burç FM, Kanaltürk Radyo, Radyo Mehtap ve Radyo Cihan gibi televizyon ve radyolar yer alırken, bazı yerel medya şirketlerine de çeşitli yaptırımlar uygulandı.
Ancak FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi canına kastettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi olan Rize'den bu konuda kötü kokular gelmeye devam ediyor.

ÇAY TV’YE YAPTIRIM UYGULANMAMASI ŞAŞIRTTI
Rize'de yayın yapan yerel televizyon Çay TV'nin patronajının FETÖ ile ilişkileri tüm kent tarafından bilinirken, bugüne kadar bu TV kanalına yönelik yaptırım uygulanmaması şaşkınlık yarattı.

KÜLÜNKOĞLU’NUN ABD’DEKİ ŞİRKETİ VE FETÖ BAĞLANTISI
Kanalın sahibi Cemal Külünkoğlu kentin önde gelen iş adamlarından biri olarak tanınıyor.
Külünkoğlu Rize'de "Karda yürüyüp iz bırakmayan" bir iş adamı olarak biliniyor.
Külünkoğlu'nun ABD'de kurduğu şirketi "Horizon International, LLC (dba Silver Memory)" ise Külünkoğlu ailesinin FETÖ ile ilişkisini gözler önüne seriyor.
Çünkü, Horizon International şirketi, "ABD'de Bulunan FETÖ İrtibatlı Türk Şirketleri" listesinde yer alıyor.
 
Cemal Külünkoğlu'nun genellikle yurt dışında yaşadığı, ancak sık sık Türkiye'ye gelip gittiği belirtiliyor.
Türkiye'den pekçok iş adamını FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'ya götürdüğü bilinen Külünkoğlu'nun Türkiye'ye nasıl olup da bu kadar rahat girip çıktığı ise merak konusu...
Ayrıca, 17 Aralık FETÖ'cü kumpas sürecinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cephe alan ve terörist Fetullah Gülen'i destekler yayınlar yaptığı bilinen Cemal Külünkoğlu, örgüt ile bağlantısını gösteren tüm haberleri internetten kaldırmak için de yoğun çaba harcadı.

 KARDEŞİ FETÖ SORUŞTURMASINDA TUTUKLANDI
Bu arada, Cemal Külünkoğlu'nun kardeşi, Mustafa Külünkoğlu'nun da sicili FETÖ konusunda oldukça kabarık!
FETÖ'nün Rize yapılanmasının önemli isimlerinden biri olan Mustafa Külünkoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın referansı ile Çayeli'nin Büyükköy beldesine belediye başkanı seçildi.
FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan Mustafa Külünkoğlu bir süre sonra tahliye edildi.
FETÖ'NÜN ALTIN ÇOCUĞU
Öte yandan şirketin yüzde 2'lik altın hissesi de FETÖ'den tutuklanan kardeş Mustafa Külünkoğluna ait.
 
BAŞBAKANLIK DESTEKLİ ÇALIŞTAY!
Çay TV ile ilgili herhangi bir soruşturma bulunmazken, tüm bu yaşananlara karşın, TV kanalının öncülüğünde önümüzdeki günlerde "Uluslararası Karadeniz Kültür ve Turizm Medya Şurası" düzenlecek.
TRT Haber'de program yapan Çay TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Yavuz Bakır'ın kurduğu Karadeniz Haber Ajansı Derneği tarafından organize edilen bu şuranın Başbakanlık tarafından finanse ediliyor olması da başka bir garabet olarak dikkat çekiyor. / SuperHaber ÖZEL”

Çay Tv’nin uydu kapasite ücretlerinin eski genel müdür İmdat Sütlüoğlu döneminde başladığı ise iddialar arasında yer almakta..
Hatırlanacağı gibi İmdat Sütlüoğlu’nun da FETÖ ile geçmişte sıcak İlişkilerinin olduğu öne sürülmüştü.
Cemal Külünkoğlu’nun FETÖ ile ortak şirketi olduğu iddiaları sonrası Gazeteci Gençağa Karafazlı Külünkoğlu’ile telefon görüşmesi yapmış, ona bu iddiaları sormuştu;

HAYATİ YAZICI BANA YARDIM ETTİ ABD’YE GİTTİM
O gün sorulanlara açık bir dille cevap veren Külünkoğlu ; “ben Pelsilvanya’da çok uzak bir yerdeyim. Benim Gülen’e gitmem gelmem söz konusu değildir. Ben ABD de 20’ye yakın FETÖ cu iş adamı tanıyorum. Benim adımı bilinçli bu işe karıştırdılar. Ben yıllarca ABD ye gidemedim Hayati Yazıcı beye durumu anlattım o bana yardımcı oldu ve gittim.
SÜTLÜOĞLU’NU ABD’YE MİSAFİR ETTİM GÜLEN’E GÖTÜRMEDİM
Ben ABD de iken İmdat Bey bana başarılı olan bazı müdür amir ve doktor çocuklarını gönderdi. Masraflarını İmdat Bey üslenmişti onları misafir ettim gezdirdi. Daha sonra sayın genel müdürüm İmdat Sütlüoğlu, bey Efendi benim ABD de misafirim olmuştu onu gezdirdim ancak Pelsivanya’ ya götürmedim bana uzak bir il onlarla bir ilişkim olmadı.
GÜLEN ‘LE ORTAK ŞİRKETİM YOK
Benim ABD’de kurduğum şirket "Horizon International, LLC (dba Silver Memory)" Gülen ile ortak değil ben bu şirketi yıllar önce kapatmıştım.(şirket hala aktif) çocuklarım ABD ‘de orada iş yapıyorlar. Bana iftira atıyorlar. Beni karalamaya çalışıyorlar.” demişti.

KÜLÜNKOĞLU RİZELİ İŞ ADAMLARINI GÜLEN’LE TANIŞTIRMIŞ
Cemal Külünkoğlu gazeteci Karafazlı’ya yaptığı FETÖ ilişkisini yalanladığı açıklamaları sonrası Rize Ağır ceza mahkemesi tutanaklarında yer alan bir iş adamının ifadeleri Külünkoğlıu’nun FETÖ ilişkisini açık bir şekilde ortaya koydu.
Rize’de görülen FETÖ ana davasında ifade veren Rizeli bir iş adamı; “Ben Fettullah Gülen’i tanımazdım. Beni arkadaşlarım… la ABD ye davet eden Kişi Cemal Külünkoğlu’dur.
Hayatim da bir tek kez ABD ye Külünkoğlu’nun organizasyonu ile gittim. Cemal Külünkoğlu bulunduğu ilden bizi aldı uzun bir yolculuk sonrası Pelsivanya’ya bir malikâneye girdik. Bu malikânenin 2. Katında uzunca bir masa ve Fettullah Gülen vardı. Oturduk bizi tanıştırdı. Yemek yedik akşam orada kaldık ardından geri döndük. Ben hayatımda bir kez ABD ye gitmiş oldum bu olayın sonrasında hiçbir görüşmem olmadı” şeklinde mahkemeye ifade verdi.

KÜLÜNKOĞLU’NUN YALAN SÖYLEDİĞİ TUTANAKLARA GEÇMİŞ OLDU
Cemal külünkoğlu’nun gazeteci Karafazlı’ya ; “benim bulunduğum il Pelsivanya ya çok uzaktır. Ben hiçbir şekilde Gülen ile tanışmam ve gitmem. Bana iftira atıyorlar beni karalıyorlar”  diyerek kesin bir dille Gülen ile görüşmediğini açıklaması Rize adliyesinde FETÖ davasından yalan söylediği tanık ifadelerinden de böylece ortaya çıkmış oldu.
Cemal Külünkoğlu yalnızca ifade veren iş adamı değil birçok iş adamını Rize’den ABD ye götürdüğü adeta FETÖ şubesi gibi çalıştığı bilinen bir gerçek.

ÇAYKUR’UN YARDIM ETTİĞİ ÇAY TV DE FETÖ KASETLERİ KAYIP
Bilindiği gibi Çay TV’nin sahibi Cemal Külünkoğlu, Çay TV de yaptığı çeşitli programlarda Fettullah Gülen’i öven sözleri sarf etmekten hiç çekinmedi. Külünkoğlu bununla da yetinmeyerek hemen hemen her Cuma akşamı Gülen’in kasetlerini yayınlamakla övünen bir isimdir.
Külünkoğlu yerel bazı sitelerde Gülen’i öven yazılar yazar yayınlatırdı. Bütün bu yayınlar ve yazıları Külünkoğlu büyük bir çaba sarf ederek sayfalardan çıkartmayı başarmış, kendi TV ‘sinden ise arşivinden kasetleri ve yayınları imha etmiş.
Külünkoğlu çabası bunlarla da kalmadı. Google de yer alan Gülen ile ilgili yazıları ve yayınlarını da ne hikmetse çıkartma başarısı göstermiş bir isim..

KULÜNKOĞLU, HAKKINDAKİ SUÇ DUYURUSU SONRASI ABD’YE KAÇTI
Tüm bu “FETÖ’ cu Çay TV” iddiaları somut bir şekilde ortada dururken Çaykur gibi borcu git gide kabaran bir kurumdan uydu parasını ödettirmeyi başaran Çay TV’nin sahibi Cemal Külünkoğlu ile ilgili Rize cumhuriyet başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesi sonrası Külünkoğlu yeniden ABD’ ye uçtu ve orada yaşamaya devam ediyor.

ÇAYKUR ÇAY TV’YE GEÇEN AY YİNE ÖDEME YAPTI ŞİMDİ NE DİYECEK?
Öte yandan yaptığımız araştırmalara göre bir uydu televizyonu Türksat’a kapasite bedeli olarak aylık 100 bin civarında ödeme yapmakta.
Çaykur geçen aylarda bu tv’de reklamlarını yayınlatmış, ayrıca kuruma alacağı işçilerin kura çekimini gerçekleştirmiş ve bu kura çekimini canlı yayınlayan Çay TV’ye binlerce lira ödeme yaptığı ortaya çıktı.
Bu iddialardan sonra şimdi gözler Çaykur’un yapacağı açıklamada. ÇAYKUR, reklam gideri altında hangi TV’ye, hangi basın kuruluşuna ne Ödemiş, ne ödüyor. Bunları kamuoyuyla paylaşmalı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV