CHP'li Rakıcı “AKP, bilimselliğe, demokratik ve kamusal eğitime savaş açtı“
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

CHP'li Rakıcı “AKP, bilimselliğe, demokratik ve kamusal eğitime savaş açtı“

CHP'li Rakıcı "Sizlerin geleceği, Türkiye’nin geleceğidir"

18 Haziran 2020 Perşembe 14:03
Bu haber 1989 kez okundu
CHP'li Rakıcı “AKP, bilimselliğe, demokratik ve kamusal eğitime savaş açtı“
CHP Rize il başkan yardımcısı ,eğitim sekreteri Nazım Rakıcı, AKP iktidarının bugün eğitim sistemini  hiç olmadığı kadar büyük bir krizin içerisine soktuğunu, eski eğitim sistemini yıkıp, kafalarındaki sistemi kurmaya çalıştıklarını belirterek ,AKP hükümeti bu sistemi alaşağı edip; laikliğe bilimselliğe, demokratik ve kamusal eğitime savaş açtığını kaydetti..

Gençağa KARAFAZLI -Kuzeytvnet


Nazım Rakıcı kaleme aldığı konuyla ilgili yazıda şunları söyledi;

PANDEMİLİ YAZA GİRERKEN 

" Öncelikle 2019-2020 eğitim öğretim yılı yaz tatiline giren sevgili öğrencilerimize ve değerli öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. Tatilde dinlenmelerini, sevdikleri şeyleri yapmalarını, enerji depolayarak yeni eğitim yılına başlamalarını istiyorum.
Sizlerin geleceği, Türkiye’nin geleceğidir!
Aydınlık yarınlarımızdır… 

EĞİTİME SAVAŞ AÇANLAR

Bugün eğitim sistemimizin hiç olmadığı kadar büyük bir krizin içindedir. Eski eğitim sistemini yıkıp, kafalarındaki sistemi kurmaya çalışanları yarattığı bir kriz bu.
Türkiye tüm aksaklıklara ve eksikliklere rağmen; laik, demokratik, bilimsel, kamusal eğitim hedefinde yol alırken, AKP hükümeti bu sistemi alaşağı edip; laikliğe bilimselliğe, demokratik ve kamusal eğitime savaş açtı.
AKP kendi siyasi düşüncesini bütün topluma dayattı. Dindar ve kindar nesiller yetiştireceğini ilan etti. Türkiye Cumhuriyetini belli bir süre yönetmek için seçimle gelen siyasi bir partini herkesi ‘’dindar’’ ve ‘’kindar’’ yapma hakkı var mıdır? 
Yok. Tabii ki! Ama AKP tamda bunu yaptı. 
Getirdiği sınav sistemi ile çocuklarımız İmam Hatip Liselerine gitmeye mecbur bıraktı. Üniversiteleri bilim yuvası olmaktan çıkarttı. Rektörler tek adam tarafından atanmaya başladı, muhalif olan herkesin üniversitelerden attı. Uluslararası sıralamalarda Türkiye en geri sıraya düştü.
Keyfi uygulamalardan, tek adamın bir gecede aldığı kararlarla Milli Eğitim Bakanlarının değişmesiyle eğitim sistemini değiştirdi. Çocuklarımızı denek olarak kullandı. Onların hayallerindeki okul türlerine gitmelerine dahi izin vermedi. Hem çocuklarımızın geleceğini, hem de Türkiye’nin zamanını çaldı.

BEKLE TÜRKİYE’M GELİYORUZ…

‘’Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin’’ diyen Cumhuriyetimizin kurucusu laik ve bilimsel eğitimimizin temellerini atan Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldur.
Hedeflerimize laik, bilimsel ve demokratik eğitimle ulaşacağımıza inanıyoruz.
Eğitim yolumuz açık olsun".dedi

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV