CHP'den AKP'li vekillere “Samimi iseniz gelin“
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

CHP'den AKP'li vekillere “Samimi iseniz gelin“

Çaykurun fiyatı altında alım yapılmasın

03 Haziran 2020 Çarşamba 13:46
Bu haber 2294 kez okundu
CHP'den AKP'li vekillere “Samimi iseniz gelin“

Kuzeytvnet

CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz Rize milletvekillerine çağrıda bulunarak taban fiyatın altında çay alınmaması konusunda verdikleri kanun teklifine destek olmaya davet etti


Saltuk Deniz, yaptığı açıklamada; "Gelin Destek Verin. Yasayı Geçirelim. Özel Sektörün ÇAYKUR’un Verdiği Fiyatın Altında Alım Yapmasını Yasaklayalım. Geçen yıl vermiş olduğumuz Çay kanununda değişiklik yaparak Özel sektörün Çaykur’ un açıklamış olduğu fiyatın altında alım yapmasını yasaklayan kanun teklifini bu sene yeniden gündeme getirdik.

Önümüzdeki hafta gundeme gelecek


Meclis ilk açıldığı gün olan 2 Haziran 2020 günü Çay Kanununda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifi milletvekillerimiz tarafından yeniden komisyona getirildi.Kanun teklifi İç Tüzük gereği ancak önümüzdeki hafta meclis gündeme getirilebilecek.

Vermiş olduğumuz Çay Kanunu’nda değişiklik öngören Kanun teklifi, ÇAYKUR’un belirlediği yaş çay alım fiyatını taban fiyatı olarak belirliyor ve özel sektörün taban fiyatın altında alım yapmasını engelliyor. Alanlara da cezai yaptırımı öngörüyor.

Şimdi samimiyet sınavı


Şimdi Rize’nin milletvekillerine düşen görev bu kanun teklifine destek vererek hiç bekletilmeden meclis gündeme gelmesini sağlayarak Kanun teklifini meclisten geçirmek. Şimdi samimiyet sınavı. Çay üreticisinin yanında olma zamanı. Gelin destek verin bu kanun değişikliği önergesini meclisten geçirelim ve Çay Üreticilerin Özel sektöre ezdirilmesinin önüne geçelim. Önceliğimiz bu kanun değişikliğini yapmak ardından Çay kanunu çıkarmak için hep birlikte yola koyulmak” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV