CHP li belediyenin yaptığına bakın?

banner100

22 Eylül 2020 Salı

İddia: Mesut Yılmaz'dan umut kesildi

CHP li belediyenin yaptığına bakın?

CHP 'li Arhavi belediyesi Ticarete başladı!

10 Ağustos 2020 Pazartesi 14:30
Bu haber 4434 kez okundu
CHP li belediyenin yaptığına bakın?

CHP li vekil başka ,CHP li belediye başka telden çalıyor !

ARHAVİ BELEDİYESİ ÇAYKUR’DAN SATIN ALDIĞI KURU ÇAYI HANGİ PAKETE KOYUP SATIYOR, KAÇA SATIYOR? 

Gençağa KARAFAZLI- Artı Gerçek-Rize 

CHP li vekiller ÇAYKUR’un özel sektöre çay satmasına karşı çıkarken Arhavi’nin CHP li belediyesi ÇAYKUR’dan çay alarak çay ticaretine başladı 

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, ÇAYKUR'un, bazı özel çay firmalarına paketsiz çay satmasını eleştirmiş,  Maliyetin altında yapılan bu satıştan dolayı kamunun zarara uğratıldığını belirtmişti. 

Bekaroğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verirken, CHP’li Arhavi Belediyesinin aynı yöntemle maliyetlere yakın fiyatlarla çay satın alıp, özel paketlere koyup satmasının tartışmaları büyüyor. 

Milletvekilleri ÇAYKUR'un bu uygulamasını TBMM gündemine taşırken CHP Arhavi belediyesinin ÇAYKUR'dan kuru çay alıp ticarete başlaması oldukça düşündürücü. 

Çakurun çay satışları ilgi alanımızda değil 

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP milletvekilleri “ÇAYKUR maliyet fiyatlarından düşük fiyatlarla özel sektöre açık çay satıyor, özeller de bunu başka çaylarla karıştırıp, paketleyip satıyor” diyerek ÇAYKUR yetkililerine ve iktidara tepkiler gösterip, bu doğrultuda konuyu TBMM’ye taşıyıp, soru önergesi verirken, CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz’in; 

“ÇAYKUR'un çay satışları bizlerin ilgi alanında değil. ÇAYKUR belediyelere de satar, vatandaşa da satar, kamuya da satar askeriyeye de satar, burada eleştirilecek konu o değil. 

Arhavi Belediyesi bu firmadan çayı alıp, kendisi paketleyip satıyor 

Eğer alınan çaylar ÇAYKUR’ un kuru çayından alınıp paketlenmiş, paketlere bu ibare düşülmüşse bu sorun değil...” şeklinde açıklamada bulunması şaşkınlıklara yol açmış, işin arkasında ne var ki CHP il başkanı, “Bir Belediye Başkanının ÇAYKUR'dan açık kuru çay alıp, bu çayı özel paketlere koyup satmasını uygun görüyor” şeklinde yorumlar yapılmıştı.  

CHP, Rize il başkanı Saltuk Deniz, konuşmasında ayrıca sorunun ÇAYKUR'un dışarıya açık çay satması değil, ÇAYKUR'dan satın alınan Çayların, özel paketlere konulup satılırken, bu paketlerin üzerine “içindeki çay, ÇAYKUR çayıdır” yazılmayışı olduğunu belirtmiş, bu yöntemle ÇAYKUR'dan açık çay alıp, üzerinde bu şekil ibare düşülerek başka paketlere konulup satılmasına destek vermişti. 

Oysa hepimiz biliyoruz ki bu yola başvurulması halinde önüne gelen ÇAYKUR'dan biraz çay satın alıp, bu görüntü üzerinden dilediği paketin üzerine ”içindeki ÇAYKUR çayıdır” diyerek en ucuz çayı bu paketlere yerleştirebilir ve bunu pahalı fiyatlarla piyasaya sürebilir, bu gerekçeyle her türlü hileli yol denenebilir ve böylece hem haksız kazanç elde edilir hem de ÇAYKUR'un satış pazarı daralır.  

CHP il başkanı Deniz’in bu garip açıklamalarına konu olan Arhavi belediyesinin satın aldığı çayla ilgili kamuoyu bazı soruların cevabını almak istiyoruz. 

İşte kamuoyunun cevabını merakla beklediği sorular: 

1- Arhavi Belediyesi ÇAYKUR'dan aldığı çayı hangi markalı paketlere koyup, satıyor? 

2- Bu çay paketlerinin içine ÇAYKUR çayından başka çay koyuyor mu, koyuyorsa hangi çayla harmanlıyor? 

3- ÇAYKUR çayını kendi paketine koyup satarken, il başkanı Deniz’in belirttiği gibi paketlerinin üzerine, içinde ÇAYKUR çayının yer aldığını belirtiyor mu? 

4- Arhavi belediyesinin ÇAYKUR'la kuru çay satın alma sözleşmesi devam ediyor mu, ÇAYKUR, Arhavi Belediyesine çay satmayı sürdürecek mi? 

5- ÇAYKUR’un maliyetin altında Arhavi Belediyesine sattığı çayın vasıfları nedir, hangi kalite çayı bu fiyata satmıştır. 

6- Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun ilişkili olduğu özel bir çay fabrikası var mı? ÇAYKUR’dan satın alınan çay nereye fatura edildi? 

7-Arhavi belediyesi aldığı bu kuru çayları hangi paketleme fabrikasında paketleniyor ve kaç para ödeme yapıyor. 

8-Belediyelerin temel görevi kamu hizmetleri sunmak olmasına rağmen Arhavi belediyesi böylesi önemli ticari bir işe girmesinde ki temel neden nedir? 

9-
Alınan bu Çayların ödemesi hangi tarihlerde yapılacak

10-
Sözkonusu anlaşma gereği alınacak Çaylar hala çaykur depolarında mi bekletiliyor

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV