CHP 'Lİ Başkandan Türkiye Belediyeler Birliği’ne Çağrı !
01 Haziran 2020 Pazartesi

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

CHP 'Lİ Başkandan Türkiye Belediyeler Birliği’ne Çağrı !

Tarihi sorumluluk üslenmeli

22 Mayıs 2020 Cuma 14:17
Bu haber 785 kez okundu
CHP 'Lİ Başkandan Türkiye Belediyeler Birliği’ne Çağrı !
 Türkiye Belediyeler Birliği’ne Çağrı 

Kuzeytvnet -

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Türkiye Belediyeler birliğine çağrıda bulunarak, azalan belediye gelirlerinin artırılması konusunda gerekli düzenlemelerin yapılması konusunda güç birliği yapılmasını talep etti. 

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, “Ülkemiz ve dünya, savaş dönemleri hariç, en büyük buhranlardan birisini yaşamaktadır. Yaşanan bu ekonomik krizin yanında Covid-19 Salgını da dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplumsal sağlığı, ekonomiyi, istihdamı ve tüm kamu hizmetlerini derinden etkilemekte ve zorlaştırmaktadır” dedi. 

Başkan Çervatoğlu, “Her ne kadar ifade edilmese bile ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz nedeni ile birlikte salgının da etkisiyle genel vergi gelirlerinin düşmesi, belediyelerimizin genel bütçe gelirlerinden aldıkları payın geçmiş dönemlere kıyasla % 50’den fazla oranda düşmesine yol açmıştır. 

Kaynakların kısıtlı olduğu bu ortamda özel şirketlere yapılan teşvikler ve muafiyetlerden belediyelerimiz için kapsamlı bir şekilde yararlanması amacıyla gerekli düzenlemelerin yapılmasını önemsiyor ve Türkiye Belediyeler Birliği’ni bu tarihi sorumluluğunu üstlenerek, acil ve etkin biçimde harekete geçmesini talep ediyoruz” dedi. 

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV