CHP İlçe başkanı Demirkapu”Özele üretici mahkûm olmasın”
01 Haziran 2020 Pazartesi

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

CHP İlçe başkanı Demirkapu”Özele üretici mahkûm olmasın”

Çay, yeşil altın çayımız.

19 Mayıs 2020 Salı 10:17
Bu haber 690 kez okundu
CHP İlçe başkanı Demirkapu”Özele üretici mahkûm olmasın”
 

CHP İlçe başkanı Demirkapu”Özele üretici mahkûm olmasın”

Çay, yeşil altın çayımız.

Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet

CHP Kalkandere İlçe Başkanı Zafer DEMİRKAPU, yaş çay taban fiyatının enflasyona ezildiğini, üreticin özele mahkûm edilmemesi gerektiğini söyledi.

Zafer DEMİRKAPU ; “Her yaprağı bin bir emek ve alın teri ile işlenir. Rizelimizin hemen hemen tamamının geçim kaynağıdır çay. Ekmeğidir, suyudur, aldığı nefestir çay. Hele bu salgın hastalık döneminde önemi daha da artmıştır Rize' li için. İş yerleri, dükkânları kapananlar için artık tek umut kalmıştır, çayımız.

Açıklanan fiyat enflasyona yenik düştü

Ama bizi yönetenler maalesef bu şekilde düşünmüyor. Rizeliye müjde olarak açıklanan çay taban fiyatı beklentilerin çok altında kalmıştır. Fiyat artışı daha çay kampanyası açılmadan, enflasyona yenik düşmüş ve Üreticinin eline geçmeden eriyip gitmiştir.

Günlerdir kotanın yüksek tutulması gerektiği çağrımız karşılık bulmuş, Kota 600 kg. olarak açıklanmıştır, teşekkür ediyoruz. Olması gereken de buydu.

Özele üretici mahkûm olmasın

Şimdi sırada özel sektörün taban fiyatın altında çay almasını engellemek vardır. Özel sektörün başını çektiği iki büyük firma çay fiyatını daha şimdiden 3.00 lira olarak açıklamıştır. Gelin bunu yasal düzenleme ile engelleyelim. Yasal düzenleme olana kadar, Üreticinin günlük çay satışlarında kolaylık sağlayarak, kontenjanı yüksek tutarak özel sektöre yönlenmesini engelleyebiliriz.”

Hep birlikte bizi yönetenlere seslenelim.

Çayımıza gerçek değerinde fiyat verin.

Çay üreticisini özel sektöre ezdirmeyin.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV