CHP il başkanı yerel yazarlarla buluştu Rize'için iktidara sesslendi
13 Temmuz 2020 Pazartesi

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

CHP il başkanı yerel yazarlarla buluştu Rize'için iktidara sesslendi

CHP. Rize il Başkanı Saltuk DENİZ Rize'de çalışan köşe yazarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

01 Şubat 2020 Cumartesi 19:12
Bu haber 2090 kez okundu
CHP il başkanı yerel yazarlarla buluştu Rize'için iktidara sesslendi

Gençağa Karafazlı-Doğan Can İlek
CHP. Rize il Başkanı Saltuk DENİZ Rize'de yerel medyada çalışan köşe yazarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kahvaltıya Olayrize.com'dan Doğancan İLEK Nabız Gazetesi imtiyaz sahibi, Tek Bayrak Gazetesi sahibi ve rize 53 gazeteciler derneği başkanın Mustafa BAYRAK, Zümrüt Rize Gazetesi sahibi ve Rize gazeteciler derneği başkanı Faik BAKOĞLU , yazar İsmet KÖSEOĞLU, yazar Orhan YAZICILAR, Rizehaber.org'dan İlyas GÜR, Rizevizyon.com'dan Osman KÖSEOĞLU, Çay Tv Haber Sitesi yazarı Yasemin ÖZÇELİK ve Rzenin sesi  yazarı Bayram Arif TURAN ve ÇGD Rize şube başkanı İHD MYK üyesi Gençağa KARAFAZLI Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Saltuk DENİZ Merkez ilçe başkanı ve il Yönetim kurulu üyeleri yanısıra kadın komisyonları yönetim kurulu üyeleri ile başkan Fazilet Türüt katıldı.
Her ay yazarlarla bir araya geleceğiz
İl başkanı Saltuk Deniz’ her ay köşe yazarlarıyla 15 günde bir yerel ve ulusal gazete çalışanlarıyla bir araya geleceklerini Rize’nin temel sorunları çözme noktasında gazetecilerle istişarede bulunacaklarını belirtti.

İktidara talip bir partiyiz
İktidara talip olduklarının altını çizen il başkanı Saltuk Deniz;”bu ayın 8 ‘inde il kongremizi yapacağız. Kongrede il başkanlığına aday olacağım başka adayların olup olmadığı konusunda bir bilgim yok.
40 kişiden oluşan yönetim kurulu ve yaklaşık 500 kişiden oluşan arkadaşlarımızla komisyon çalışmaları yürüteceğiz. Bu komisyonlar Rize’nin her türlü sorununa sahip çıkacak çalışmalar yapacak. Biz iktidara gelecek olan bir partiyiz bunun hazırlıklarına başladık”.dedi...
Rize’nin sorunlarını önce yazarlardan dinledi.
İl başkanı Deniz yazarlara;  “Rize’nin sorunlarının Neler olduğunu siz değerli yazar arkadaşlarımızdan öncelikle dinlemek isterim” diyerek Rize gündeminde olan ancak bir türlü cevap alınamayan, Şehir Hastanesi ve genel sağlık sorunları, İlimizde önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projeleri, vatandaşların kamulaştırmadaki beklentileri, eski senayı sitesinin taşınması, iktidar partisinin çalışmaları konusunda yazarların görüşlerini aldı.

Yazarların görüşlerini alan CHP Rize İl Başkanı Deniz sağlık konusunda dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu; " Özellikle sağlık alanındaki sistemin yeniden yapılandırılması gerektiğini Mahalle belde ve köylerdeki Sağlık ocaklarının daha da aktif hale getirilmesi gerekir. Bugün Rize de şehir hastanesi ihtiyaç mıdır? Sorulmadan nerede yapılacağı yer tartışması yapılması doğru değildir. Biz Rize değil tüm illerde sağlıkla ilgili sorunların çözülmesini tabii ki isteriz. Rize de de yeni hastane neden yapılmasın ihtiyaç varsa tabii ki yapılmalıdır ancak, bugün baktığımızda dünyada hasta garantili şehir hastaneleri projesinden vaz geçilmiştir. Siz hasta garantisi vererek hastane yaptıracaksınız zaten yeterince parasız sağlık hizmetleri alamayan vatandaş şehir hastanelerinden nasıl hizmet alacak? Burada dikkat edilmesi gereken konu şudur. Siz sağlığa rant olarak bakarsanız sağlık hizmeti sunamazsınız.

Rize de RTEÜ eğitim araştırması hastanesi bugün Rize de yeterli bir hastanedir.Fakat görüyoruz ki bu hastanemizde  doktor yok hizmet yok bazı birimlerin dahi hala hayata geçirilemediğini görüyoruz.

Kaçkar Devlet hastanesi, Fındıklı Çayeli hastanelerinde icapçı doktorlarımız yok hastalar buradan Rize’ye gönderiliyor. Bu yoğunluk karşısında Rize’nin yetmediğini söylemek çok doğru değil. Rize yeni Devlet hastanesi de sağlıklı hizmet veremez duruma getirilmiştir. Temel mesel var olanları sağlıklı bir yapıya kavuşturmakla sorunlar çözülür”
RİZE'DE CEBİR KAMULAŞTIRILMASI YAPILMAKTA
Cumhuriyet Halk Partisi Rize il başkanı Saltuk Deniz, kamulaştırma ile alakalı ise; " Cumhurbaşkanımızın ilinde cebir kamulaştırılma yapılmakta. Bu cebir kamulaştırılması sadece savaş dönemlerinde olur. İnsanların mağdur edilmemesi için bizler Rize'li vatandaşlarımızın yanında olacağımızı ifade etmek isterim. Ancak vatandaşımızın da kendi hakkını arama yoluna gitmesi gerekir. Geçtiğimiz günlerde partimize gelen muhtarlar Çay işletmeleri genel müdürü il makamda yaşadıkları tartışma ile ilgili bizlere olum bitenleri hem anlattılar hem de bizden kamuoyuna açıklama yapmamızı istemediler. Kendi haklarını savunmayı insanlarımız bilmelidirler bunu yaptıktan sonra haklı meselelerine bizlerde her türlü desteği veririz."
İKTİDAR PARTİSİ KENDİ BİLDİĞİNİ OKUYOR
Kentsel dönüşüm adı altında insanların mülklerine değerlerinden az ödeniyor, özellikle belediye kendi dükkânlarını satarken çok büyük rakamların istendiğini görüyor biliyoruz, fakat esnafımızın işyerlerine mülklerine gayrimenkullerine verilen rakamlar ise çok düşük rakamlar. Üstelikte yine kentsel dönüşüm adı altında mülk sahibini kendisine yeniden borçlandıran bir sistem.

Bugün Rize’nin gelişmesi büyümesi için muhalefet partisi olarak elimizden gelecek her çalışmaya katkı sunmaya hazırız ancak iktidar partisi her alanda olduğu gibi iş birliği alanında da bildiğini okumaya devam ediyor. Rize’nin sorunlarının yer aldığı önemli toplantılarda bizlere daha doğrusu muhalefet partilerine hiçbir çağrıları yoktur. Her şeyi ben birlim istediğimi yaparım almayışıyla Rize’yi geliştirmek mümkün değildir ortak akılla Rize’yi yönetmek Rize’nin kalkınmasını sağlar.” Diye konuştu. 

KORONA VİRÜSÜ’NE DİKKAT ÇEKTİ

Chp Rize il başkanı Saltuk Deniz ,Çin'de ortaya çıkan ve 2019-nCoV olarak adlandırılan yeni bir virüs türü nedeniyle 26 kişi hayatını kaybetti. 8 ülkede korona virüsü tespit edildiğine dikkat çekerek ; “ bütün dünyanın dikkatle izlediği çeşitli tedbirlerle vatandaşların uyarıldığı bu salgın karşısında bizim ülkemizde ne gibi önlemler alınıyor?

Mesela Türkiye’nin bazı gümrük kapılarında ve havaalanlarında kontrollerin yapıldığını görüyoruz peki hemen yanı başımızda Sarp kapıda bu konuda ne tür bir tedbir alınmıştır? Alınmışsa ne zamandan beri tedbirler alınmıştır? Bu çok önemlidir çünkü biliyoruz ki Gürcistan ülkesinde her dünya ülkesinden binlerce insan girip çıkıyor dolayısıyla bu ülkede en çok yaşayanlarsa Türk vatandaşlarıdır çok dikkatli olmamız gerek” diyerek yetkilileri uyardı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV