CHP ADAYI GÖRÜCÜYE ÇIKTI
05 Nisan 2020 Pazar

Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti

CHP ADAYI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

SABAH TEBRİKLERLE UYANDIM

27 Aralık 2013 Cuma 16:45
Bu haber 1731 kez okundu
CHP ADAYI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığında düzenlediği aday tanıtım toplantısında Rize Belediye Başkan Adayı Mine Orhon’u basına tanıttı. Rize’nin aydınlık yüzü olacağım diyerek adaylığını açıklayan Mine Orhon, iyi eğitimli, bilgi ve donanım sahibi, sporcu kişiliği ile, ‘sütten çıkmış Ak kaşığım’ diyen Ak Parti adayı Reşat Kasap’ın işinin hiç de kolay olmadığını gösterdi.

DOĞANCAN İLEK

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya, Merkez İlçe Başkanı Recep Durmuş, Rize Belediye Başkan Adayı Mine Orhon ve partililerin katıldığı toplantıda İl Başkanı Mehmet Aslankaya’nın konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkan Adayı Mine Orhon, Rize’nin aydınlık yüzü olmak istediğini kaydetti.

Evlendiği günden bugüne, yani 37 yıldır Rizeli olduğunu ve nüfus kütüğünün Kaplıca Mahallesi’nde olduğunu dile getiren Orhon, işi gereği eşinden daha fazla Rize’ye geldiğini ve Rize’ye verdiği hizmetlerin sürekli insanlar tarafından kendine ‘Bizden daha Rizelisin sen’ şeklinde hatırlatıldığını dile getirdi.

DOĞASINA YAKIŞIR KENT OLAMADI

Avrupa’nın ve dünyanın birçok şehrini gezme fırsatı bulduğunu sözlerine ekleyen Orhon, maalesef Rize’nin insanına doğasına yakışır bir kentsel gelişim gösteremediğini ve Rizeli işadamlarının Rize’den ihraç edildiğini ifade ederek, “İki Başbakan, bir Tarkan, birçok sanatçı, birçok siyaset adamı ve çok değerli başarılı işadamları yetiştirmiş bir şehir. Ama nedense hiçbiri bu şehirde kalmamış. Bu değerli insanları hep ihraç etmiş olduk. Niye ithal bir başkan adayı diye kaygılanacağımıza, asıl kaygımız niye bu değerli insanlarımızı ihraç ediyoruz, niye kaçıyorlar olmalıdır.” dedi.

Rize’nin doğasına ve insanına yakışır bir kentsel dönüşüm gösteremediğini düşündüğünü, geleneklerine göreneklerine, kendi yapısına bağlı kalarak bu gelişmeyi yapabileceğine ve bunu başarabileceğine inandığını belirten orhon, “Rize’nin aydınlık yüzü, kadınlarımızın, özellikle çilekeş, vefakar, cefakar Karadeniz kadınının sesi olmak istiyorum. Rize’nin sorunlarının neler olduğunu ve bu sorunları nasıl çözeceğimizi biliyorum.” diye konuştu.

SABAH TEBRİKLERLE UYANDIM

CHP Rize Belediye Başkan Adaylığının spontane geliştiğini dile getiren Orhon, 2 ay öncesinden eşi vasıtası ile adaylık teklifi aldığını ama o dönemde adaylığı düşünmediğini, en son geçe nhafta Cuma günü Rize’ye geldiğinde Hasan Türüt aracılığı ile İl Başkanı Mehmet Aslankaya’nın adaylık teklifinde bulunduğunu ve eşiyle yaptığı istişare sonucu teklifi kabul ederek CHP Rize Belediye Başkan Adayı olduğunu söyleyerek, “Rize’de yapılan görüşmeler sonrasında anlaşarak İl Başkanlığı tarafından Genel Merkeze ‘Rize Belediye Başkan Adayımız Mine Orhon’dur şeklinde faks çekilmesiyle Cuma günü adaylığım netleşti. Pazartesi sabahı da tebriklerle uyandım. Dışarıdan birisiyim gibi bir tepki geleceğini düşünmüyorum. Buraya geldiğimde aldığım tepkiler bizim gelinimiz herkesten çok Rizelidir şeklinde oldu. Umarım sizler de beni böyle kabul edersiniz” diye konuştu.

Bir soru üzerine, kendini şanslı gördüğünü dile getiren Orhon, seçimlerde Başbakan faktörünün olabileceğini düşünmediğini, bunun yerine kendi projelerini düşündüğünü ve kendi vizyonunu ortaya koyacağını ifade edrerek “Kendimi şanslı görüyorum. Başbakan faktörünün olabileceğinidüşünmedim. Kendi yapacaklarımı kendi vizyonumu düşündüm. Rakiplerim mutlaka başarılı olmak için gelmişlerdir. Rize için kim daha hayırlıysa, Rize için kim daha iyi hizmet edecekse Sayın Rahmetli Ekrem Orhon’un dediği gibi ‘Rize senden Rize için elinden geleni yapmanı ister.’ Bu yüzden kim Rize’ye daha yararlı olacaksa o seçilsin.” dedi.

ORHON UN YOLUNDAN DEVAM EDECEĞİM

Baba Reis Ekrem Orhon’un yeğeni olmanın ayrı bir gurur olduğunu dile getiren Mine Orhon, “Ekrem Orhon soyadını taşımak çok büyük bir onur. Aynı zamanda çok büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Nişan yüzüklerimizi de takan dünyanın tanıdığı Ekrem Orhon’dan sonra burada böyle bir çalışma altında bulunmak gerçekten büyük sorumluluk gerektiriyor. Onun yolunda yürümek, onun yaptıklarını ileriye taşımak, onun hizmetlerini devam ettirmek istiyorum. Umarım Allah beni utandırmaz.” diye konuştu.CHP Rize Belediye Başkan Adayı Mine Orhon, sözlerini, “2013′ü çok iyi hatıralarla anmayacağız; umarım 2014 yılı hem ülkemiz hem Rize’mize barış, huzur ve güzellikler getirir”  dedi

Anahtar Kelimeler: CHPGÖRÜCÜ

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV