Çevre Bakanı , Ayder'deki rant projesinin detaylarını anlattı
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Çevre Bakanı , Ayder'deki rant projesinin detaylarını anlattı

Çevreci bakan böyle dedi!

15 Haziran 2020 Pazartesi 01:03
Bu haber 1875 kez okundu
Çevre Bakanı , Ayder'deki rant projesinin detaylarını anlattı
 

Rize'nin dünyaca ünlü  Çamlıhemşin ilçesi Ayder' yaylasında  konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz" dedi ancak , 1750 araç kapasiteli otopark ve eski termal otelin yanına 55 yeni apart yapılacağını söylemesi dikkat çekti.

Recep Tayip Erdoğan’ın geçen yıl "kirlettik, rezil ettik" açıklamalarının ardından Ayder Yaylası’nda başlatılan yaşam savunucusu çevrecilerin adına "rant" projesi dedikleri proje  hız kazandı.
Yapılaşmaya musade etmeyeceğiz diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ayder Yaylası’nda projenin detaylarını açıkladı.

Kurum Ayder yaylası ile ilgili  "Doğal güzellikleri ile korunacak. Bu alanda yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Uzun yıllar hatıraların yaşatıldığı bir alan olarak gelecek nesillelere aktarılacaktır.
1750 araç kapasiteli yeraltı otoparkı yapıldı, eski termal otelin yeniden yapacağız, etrafına da 55 yeni apart ve seyir terasının inşa edileceğiz " dedi

Bakan Murat Kurum :

"Ayder girişine 1750 araçlık kapalı otopark inşa ediyoruz. Tamamen yerin altında, yerin üstünde yapı görünmeyecek. Vatandaşlarımız oradan ringlerle tesislerden yararlanacak. Doğal güzellikler korunacak. Projenin inşaatını inşallah önümüzdeki yıl tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine açacağız. Ayrıca 55 tane yerel mimariye uygun apart üniteleri yapacağız. Vatandaşlarla görüşerek gönüllü bir dönüşüm süreci başlatacağız. Onların rızası ve isteği ile yerinde gönüllü yapacağız. Hızlı bir şekilde önümüzdeki yıl ikinci etabını tamamlıyor olacağız. Projeler bitince Ayder bugünden güzel çok daha yaşanabilir bir yayla olacak.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV