ÇAYKUR'A TEPKİLER DEVAM EDİYOR

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

ÇAYKUR'A TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Kimsenin Gücü Ekmeğimizle Oynamaya Yetmez yetmeyecektir de

08 Temmuz 2020 Çarşamba 00:59
Bu haber 3910 kez okundu
ÇAYKUR'A TEPKİLER DEVAM EDİYOR
 Kimsenin Gücü Ekmeğimizle Oynamaya Yetmez yetmeyecektir de

 Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet-

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü  (Çaykur) 2020 Yılı yaş çay kampanyası 2.sürgün alımlarda kota ve kontenjan uygulamasına üreticilerin gösterdiği tepkiler devam ediyor.

Çaykur , yaş çay üreticisine önceki gün mesaj göndererek 7 temmuz Salı gününden itibaren yaş çay alımına başlayacağını ve  2. Sürgün çay  kampanyasında  dönüm başına 450 kg kota ile 50 kg kontenjan uygulayacağını duyurmuştu.

Henüz İkinci Sürgün Yaş çayına “başlanmadan 50kğ kontenjan uygulanması ne kadar doğru olduğunu sorgulayan Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği  (AKASDER)  Genel başkanı Hasan Kansız oğlu;

" Peki, bunlar uygulanmaya koyulan kararları neye göre alıyor. Birinci Sürgün Çayından Vatandaşların Kontenjan uygulanmasından dolayı limitleri hep eksik kaldı buna sebep alanların vicdanları rahat mi?

Bu kararları Alırken neyin hayalini yaşayıp uygulama yapılıyor. Biz kişisel olarak kimseyi eleştirme derdinde değiliz. Ancak mesele Ekmek Olunca' Kimsenin Gücü Ekmeğimizle Oynamaya Yetmez yetmeyecektir de.

Yapılan uygulamaların bedelini neden bizler çekiyoruz.

Mayıs Ayında Özel Sektör işletmelerine 2600 TL çay satılmasına kim sebepse İnanın bunun hesabını vermek hiçte kolay olmayacaktır. Şimdiden Kontenjan uygulanmasından vatandaşı strese sokmanın Sizlere Ne faydası var. Çay müstahsili ÇAYKUR’u Sahiplenmesi ne rağmen üreticiden neyin Acısını Çıkarıyorlar? Amaçları nedir? Bunu açıkça söylesinler.

İllaki Çayı Toplayıp Gelip Genel müdürlüğün önüne döküp milletin dikkatini çekmek lazım. Amaç nedir? Yapılan uygulamaların bedelini neden bizler çekiyoruz.

Emeğimizin üzerinden kimse reklam yapmasın

Birinci Sürgün Yaş çay kampanyasında çayımız özel sektöre ucuza gitti sesimiz çıkmadı, âmâ bilin ki bu sürümde Ekmeğimizle Kimsenin oynanmasına müsaade etmeyeceğiz. Henüz daha çaya başlanmadan alınan kararları tekrar gözden geçirin ve adil uygulama yapın Vatandaşın Çayını Peşkeş Çekmeyin. Cumhurbaşkanımızın memleketinde üreticiyi mağdur çayı oyuncak etmeyin.

Buradan Rize'nin evladı siyasileri uyarıyorum, Çay Rize'nin dir, bir olun birlik içinde yapılması gereken kararları siz çıkarın siz deyin. Çünkü o icra makamındasınız sizler yönetiyorsunuz. Üreticilerin hak ve hukukunu savunmak sizlere düşer. Başka illerin temsilcilerinin yetkilileri Çayla ilgili TBMM konu yapması Doğru Değildir, Canı sıkılan Çayı Gündem yapıp reklam peşinde. Rize'ye hiç gelmemiş çayın ne olduğunu bile bilmeyen çay Prof.ü olmuş uzaktan gazel okuyor.

Kimse çay üreticisinin emeği üzerinden reklam peşine koşmasın.210 bin çay üreticisi zor bir süreçten geçiyor. Kararlar alınırken daha mantıklı ve düşünceli alınması lazım. Aldığınız kararlar ilk öncelik Çay üreticisi ve çay eksperlerine de danışın. Kurumunuzun eksperleri yaşananlara tepki gösteriyorsa ortada bir yanlışlık var demektir.

Henüz zaman varken aldığınız kararları yeniden gözden geçirin üreticiyi yeniden özele ucuza çay satmaya ve mahkûm etmeyin"

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV