ÇAYDA SORUNLARIN ÇÖZÜLMEMESİNİN NEDENİ BELLİ OLDU?
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

ÇAYDA SORUNLARIN ÇÖZÜLMEMESİNİN NEDENİ BELLİ OLDU?

AKP Lİ VEKİL ÇAY ÜRETİCİSİNDEN ÖZÜR DİLESİN

17 Haziran 2020 Çarşamba 11:46
Bu haber 829 kez okundu
ÇAYDA SORUNLARIN ÇÖZÜLMEMESİNİN NEDENİ BELLİ OLDU?
ÇAYDA SORUNLARIN ÇÖZÜLMEMESİNİN NEDENİ BELLİ OLDU?

AKP Lİ VEKİL ÇAY ÜRETİCİSİNDEN ÖZÜR DİLESİN

Gençağa KARAFAZLI –Kuzeytvnet -

CHP Rize İl başkanı Saltuk deniz, partisinin TBMM verdiği çayın ve üreticilerin sorunları araştırılsın önergesine AKP’li Rize milletvekili Osman Âşık Bak’ın karşı çıkmasına tepki göstererek Bak’ı çay üreticilerinden özür dilemesi istedi.

Görüşmeye TBMM’de CHP, HDP ve İyi Parti olumlu oy verirken AKP ve MHP çay sorunlarının tartışılmasına karşı ret oyu verdi.

Sorun olsa Rize’de AKP ye 3 vekil çıkarımıydı

 CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz , “MHP ve AKP Partimizin İstanbul Milletvekili hemşerimiz Mehmet Bekaroğlu’nun mecliste verdiği Çayın Sorunları tartışılsın önergesi AKP ve MHP oylarıyla red edildi. Önergenin Aleyhinde söz alan AKP Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, meclis kürsüsünden yaptığı konuşma da  “Çay’da sorun yok, sorun olsa Rize’de AKP’ye 3 vekil çıkar mıydı ?” dedi.

Hani Allah söyletir derler ya, AKP’li vekil şunu söylemek istedi, Çayda sorun olsaydı 3 vekili de AKP çıkaramazdı, çıkardığına göre sorun yok müstahsillerimiz Çayda sorun olduğunu düşünmüyor demek istedi.

Üreticilerin şikâyeti olsa bize oy vermezlerdi

Bende merak edip diyordum AKP ‘nin bakanlıkta yapmış olan milletvekilleri neden ortalıkta görünmüyorlar, nedeni şimdi belli oldu.

Anladığımız kadarıyla AKP’nin vekilleri şöyle düşünüyor. Çay da sorun yok. Çünkü vatandaş nasılsa oyunu bize veriyor. Bir ölçüde de vatandaşı suçluyor, şikâyet etmiyorlar şikâyet etseler oylarını vermezlerdi diyor.

Oylarınızı bize verdiğiniz sürece çayda sorun çözülmez

Aslında sorunun çözümünü de öneriyor, diyor ki Oylarını bize verdiğiniz sürece Çay sorunu asla çözülmez, sorunlarınız ancak, oylarınızı bize vermezseniz Rize’ye AKP’den vekil seçtirmezseniz çözülür.

Aslında bizde Çay üreticilerine tam da bunu söylüyorduk. Diyorduk ki, Çay sorununun çözülmesi için Rize den göndereceğiniz vekilleriniz AKP dışından olmalı.

AKP’li Bak üreticiden özür dilemelidir

Çay üreticilerimizin bu açıklamayı çok iyi şekilde değerlendireceklerine inanıyoruz. Sayın Bak, Çay’da sorun yok, olsa sürekli olarak bizi seçmezlerdi diyerek Çay üreticilerine haksızlık yapmıştır. Çay üreticilerinden özür dilemelidir.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV