ÇAY FİYATINA BİR TEPKİDE ÇOBAN ATEŞİ TEMSİLCİSİ DEMİR DEN GELDİ
29 Mayıs 2020 Cuma

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

ÇAY FİYATINA BİR TEPKİDE ÇOBAN ATEŞİ TEMSİLCİSİ DEMİR DEN GELDİ

20 Mayıs 2019 Pazartesi 12:00
Bu haber 863 kez okundu
ÇAY FİYATINA BİR TEPKİDE  ÇOBAN ATEŞİ TEMSİLCİSİ DEMİR DEN GELDİ
 

ÇOBAN ATEŞİ TEMSİLCİSİ EYÜP DEMİR YAZICI VE PAKDEMİRLİ’YE TEPKİ GÖSTERDİ.                                   

2019 yılı yaş çay taban fiyatına yönelik tepkiler devam ediyör.Ziraat odası her zamanki gibi teslimiyetçi bir tavırla kendilerinin istediği fiyati dahi alamamalarına rağmen verilen fiyattan menuniyet duyduklarını açıklarkan üretcii ve bazı sivil toplum kuruluşlarından tepkiler devam ediyor.
Çay fiyatına bir tepki de Çoban Ateşi Hareketinin Karadeniz Temsilcisi Eyüp Demir Çay Kampanyası için Rize’de açıklamada bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’ya sosyal medyada yaptığı açıklamasıyla tepki gösterdi. 


16 Mayıs 2019 günü 2019 yılı yaş çay kampanyası açılış töreninde konuşan AKP Rize Milletvekili Hayati Yazıcı ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yapmış olduğu konuşmalar Rize'de tepki ile karşılandı. Konu hakkında sosyal medyada yazılı bir açıklama yapan Çoban Ateşi Hareketi Karadeniz sorumlusu Eyüp Demir açıklamasında şunları söyledi’ ilimizin milletvekili çıkmış diyor ki çayın sorunları var Sen bunu yeni mi anladın Hayati bey Gümrük Bakanlığı döneminde bile ülkemize giren kaçak çayı önleyemedin ülkenin ihtiyacı olan yerli ve milli bir gübre fabrikamız yok gübre fiyatı Bu yıl 100 arttı özellikle özel sektöre üreticiyi ezdirdiniz ve ezdirmeye devam ediyorsunuz Sayın Bakan Bekir Pakdemirli çıkmış 17 yıldır Rize'ye yapılan yatırımları anlatıyor ve rakam veriyor. Sayın Bakanım 2002 yılında ki 1 kilogram yaş çay Alım gücü ile 2019 yılının alım gücünü kıyaslarsan daha net olarak üreticinin nasıl fakirleştiğini ortaya çıkardı. 


15 yıldır üretici inim inim inleten vampir kelebek olayına hiç değinmedin Bu sorunun Gürcistan'dan kaynaklandığını söylüyorsunuz Ben şimdi size soruyorum bu sorunla Gürcistan Hükümeti mi ilgilenecek üreticiye reva gördüğünüz Bu uygulamalar sizin sonunuzu hazırlayacaktır milletimiz ve üreticimiz gerçekten üreticinin yanında olan üreten Alın teri emeğinin karşılığını bekleyen üreticiden yana olan Çoban ateşi Hareketi’nin partileşme sürecini sabırsızlıkla beklemektedir’dedi 

Kaynak: () - İsmet Kösoğlu Editör:

    Yorumlar

ARŞİV