Çay alım fiyatı 2,400 kuruş oldu üretici isyan etti
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Çay alım fiyatı 2,400 kuruş oldu üretici isyan etti

Yetkililer sessiz üretici isyanda

28 Mayıs 2020 Perşembe 10:21
Bu haber 2901 kez okundu
Çay alım fiyatı 2,400 kuruş oldu üretici isyan etti
Gençağa Karafazlı-kuzeytvnet

Çaykur üreticiye zülm etmeye devam ediyor.Tarihin en yüksek kotasını alacağını açıklayan Çaykur genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim,çay alım kampanyasının 2. gününde kontenjan uygulamaya başlaması üreticiyi özele mahküm etti.

Çaykurun kota ve kontenjan uygulamasını firsata dönüştüren özel sektör çay firmaları çay üreticilerinin alın teri ve emeğini sömürmeye devam ediyor.

İlk günlerde Çaykurun kontenjan uygulaması sonrası 3, TL
 den çay alan özel çay firmaları daha sonraki günlerde 2,700 şimdi de 2,40 kuruştan peşin para çay almaya başladı.

Bazı siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcilerinin bu yaşananlara tepki göstermesi karşısında sessizliğini koruyan çaykur yöneticileri tüm bunlar yetmezmiş gibi önceki gün yaptıkları , "alacağımız çay kotasının üzerine çay alımı yaptık. Uyarılarımızı dikkate alın yoksa kontenjanı dahada düşüreceğiz"  şeklinde üreticiyi adeta tehdit eden açıklama yapması üreticilerin tepkisine neden oldu.

Çay üreticilerin yaşadığı bunca sıkıntının karşısında sessizliğini koruyan AKP
 Rize milletvekillleri ile AKP il teşkilatlarının çay tarımı yapan işçilerin ve üreticilerinin yanına tepkiler nedeniyle gidemedikleri öğrenilirken çay hasadı yapan binlerce üretici çaykurun uygulamalarına sosyal medya üzerinden tepki gösteriyor.

Şerefsiz bazı firmalar var

Çayını toplayıp satamayan bazı çay üreticileri ise sosyal medya hesapların çay fotorğrafları yayınlayarak tepkilerini dile getiriyorlar.

Bir çay üreticisi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;
"Çay bu hallere düştü devlet 2 günde kontecan uygularken özelde çay fiyatını 3270 ten 2700 peşin paraya düşürdü buda iyi diyen mustasil bugünde insanların bu perişanligindan  bu mustahsil ne yapsın? düşmüş bir kere bu durumdan yaralanmak istiyen bazi şerefsiz özel firmalar çayı 2,400 düşürdü  mustasil ne yapsın? bu uygulamayı halkımıza mübah görenler utansın" şeklinde tepki gösterdi

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV