BU ÖZEL SEKTÖRE KİM DUR DİYECEK!!!
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

BU ÖZEL SEKTÖRE KİM DUR DİYECEK!!!

RTB İLKELERİNİ TAKAN YOK

18 Mayıs 2020 Pazartesi 13:32
Bu haber 1256 kez okundu
BU ÖZEL SEKTÖRE KİM DUR DİYECEK!!!
kuzeytvnet-Rize- Özel haber

Çay işletmeleri 2020 yılı yaş çay kampanyası politikasını belirledi.Bugün yapılan açıklamayla Çaykur 500 kg olan kotayı 600 kg çikardığını kamuoyuna duyurdu.
Çaykurun bu açıklaması sonrası özel sektör firmalarıda boş durmadı.

Önceki gün üreticİye mesaj atan Lipton firması 1 hafta odemeli yaş çaya 3 TL ödeme yapacağını açıkladı.Liptonun ardından bugün üreticilere nasıl bir alım politikası uygulayacağını duyuran çay sektörünün engüçlü firması DOĞUŞ üreticilere gönderdiği mesajlarda bu yıl Mayıs ayı yaş çay kampanyasında kaçparadan ve ne şekilde alacağını açıkladı.

DOĞUŞ 2021 DE ÖDEME VAAT EDİYOR

DOĞUŞ üreticilere gönderdiği mesajda;

Bugün itibariyla yaş çay kampanyamızı açmış bulunmaktayız. Alım planımız ; 1) 3TL bürüt haftalık ödeme , 2) Taban fiyati üzerinden %5o'si  haftalık ödeme % 502si 2021 yılı Mayıs ayı ödeme şeklindedir .Hayırlı kampanya dileriz.

Öncveki gün Lipton bugün ise doğuş,yarın diğer özel sektör firmalarının nasıl bir alım politikası izleyecekleri merak edilirken, RTB nu açıklamalarla ilgili neler söyleyeceği merak konusu oldu.

Rize Ticaret Borsası meclis başkanı Resul Okumuşş, kuzeytvnet televizyonununda katıldığı bir programda 2020 yılı yaş çay kampanyasında ilkesel olarak devletin verdiği fiyatın altında çay almyacağız" demişti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV