Borçka Halkevi: “Karantina kararı için neden 24 saat beklendi? Kenti terk edenler var…”
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Borçka Halkevi: “Karantina kararı için neden 24 saat beklendi? Kenti terk edenler var…”

Borçka Halkevi: “Karantina kararı alındıktan sonra uygulanması için neden 24 saat beklendi? Kenti terk edenler var…”

03 Nisan 2020 Cuma 16:57
Bu haber 552 kez okundu
Borçka Halkevi: “Karantina kararı  için neden 24 saat beklendi? Kenti terk edenler var…”
 Artvin’in Borçka ilçesinin ve Aralık köyünün COVID-19 sebebiyle karantina alınmasına ilişkin bir açıklama yayımlayan Borçka Halkevi, yetkililerin sorumluluğuna dikkat çekti. Karantina kararından önce yetkililerin vakadan haberdar olduğunun ifade edildiği açıklamada “Dün alınan karar daha erken alınabilirdi” denildi.

“Kenti terk edenler olduğu duyumları alıyoruz”

Dün gece alınan bu kararın uygulanması için neden 24 saat beklenildiğini de soran Borçka Halkevi açıklamasına şöyle devam etti:

Bu gece uygulanacak bu kararın duyulması üzerine 15 gün boyunca karantinada kalmak istemeyenlerin kenti terk ettiği duyumlarını alıyoruz. Karantinanın uygulanması için neden 24 saat beklenilir? 24 saat beklemek gerekiyorsa neden duyurusu erkenden yapılır? Bu iş bilmezlik ile bu salgınla mücadele edilemez.

Kentimizde virüsle mücadele ile ilgili alınan her kararın arkasındayız ancak halkın daha çok bilgilendirilmesi, kararlı adımların atılması, toplumun mücadeleye dâhil edilmesi gerekir. Halka evde kal demek mücadelede yeterli değildir.

“Çalışanlara ekonomik destek sağlanmalı”

Yalnızca “Evde kal” demenin yetersiz olduğu belirtilen açıklamada “Halkın ihtiyaçları ücretsiz karşılanmalı, çalışanların işe gitmemesi için ekonomik destek sağlanmalı. Ekonomik sıkıntıda olanların evde kalması için evde kalma koşullarının sağlanması gerekmektedir” denildi. Açıklama halkın kira, fatura, borç derdi olduğu sürece çalışmaya devam edeceği uyarısıyla sonlandırıldı.

Sendika.Org

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV