Bıyık Yalan Habere sert çıktı
03 Nisan 2020 Cuma

Rize’nin bugüne gelişin sorumluları kim, kimler?

Bıyık Yalan Habere sert çıktı

olay53 bunu hep yapıyor!

24 Mayıs 2015 Pazar 14:45
Bu haber 602 kez okundu
Bıyık Yalan Habere sert çıktı
 CHP Rize Milletvekili Adayı Kenan Bıyık, olay53 adlı internet sitesinde önceki gün yayınlanan haberin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Bana ait olmayan ifadeleri, benim ağzımdan çıkan cümlelermiş gibi yazmak, haberciliğin en temel etik kurallarını çiğnemektir, kamuoyunu yanlış bilgilendirmektir.” dedi.

CHP Rize Milletvekili Adayı Kenan Bıyık, sözkonusu haber sitesine gönderdiği ve yayınlanmasını talep ettiği düzeltme yazısında şu ifadeleri kullandı:

“21 Mayıs 2015 tarihinde haber sitenizde yer alan “Kenan Bıyık Hem İsyan Etti, Hem Bekaroğlu’na Ateş Püskürdü Hem de CHP’den Aday Olduğuna Bin Pişman Oldu!” başlıklı haberin maksatlı ve karalama amacıyla yayınlandığı açıktır.

Kullanmadığım ifadelerin bana aitmiş gibi haberleştirilmesi, halkın doğru haber alma hakkını engellediği gibi, habercilik etik kurallarıyla da bağdaşmamaktadır.

Olayın aslı şöyledir ve sitenizde aynen yayınlayarak, kamuoyunu yanlış bilgilendirici haberinizi düzeltmenizi talep ediyorum:

“7 Mayıs 2015 Perşembe günü Rize Merkez Kanburoğlu Sokakta esnaf ziyareti yaptığımız sırada olay53 internet sitesinin bulunduğu ofise davet edildim. İl yönetim kurulundan bazı arkadaşlarımla birlikte olay53’ün sözkonusu ofisine gittik.

Burada, kendilerinin bizden reklam talepleri oldu. Seçim çalışmalarımızı, Genel Merkezimizin, il ve ilçe örgütlerimizin bize sağladığı makul bütçelerle sürdürdüğümüzü, talep edilen reklam ücretlerini karşılamamızın sözkonusu olamayacağını söyledim. Benim dışımda kendilerine hiçbir parti yöneticisi arkadaşım da beyanat vermemiştir.

Haberde sözü edilen, Genel Başkan Yardımcımızın verdiği sözü tutmadığı şeklindeki ifade tümüyle hayal ürünü ve yalandır. Genel Merkezimiz, verdiği sözü yerine getirmiştir. Bizler de çalışmalarımızı yeni atanan il örgütümüzle birlikte huzur içerisinde sürdürüyoruz. Kamuoyunu yanıltıcı nitelikteki bu haberinizi düzeltmenizi ve habercilik etiği çerçevesinde düzeltme talebimi yerine getirmenizi bekliyorum.”

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV