Bekaroğlu o müdüre sert çıktı

banner100

19 Eylül 2020 Cumartesi

“Artık 210 bin çay üreticisi örgütlenmeli”

Bekaroğlu o müdüre sert çıktı

MÜDÜR MÜSÜN MÜTEAHHİDİN SÖZCÜSÜ MÜ?

05 Ağustos 2020 Çarşamba 09:12
Bu haber 1541 kez okundu
Bekaroğlu o müdüre sert çıktı
 MÜDÜR MÜSÜN MÜTEAHHİDİN SÖZCÜSÜ MÜ? 

Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, memleketi olan Rize'nin Fındıklı ilçesindeki futbol sahası tribün inşaatının durduğunu, yosun tuttuğunu, malzemelerin çürümekte olduğunu, Fındıklı Belediyesini kaybeden AKP'nin müteahhidinin işi bırakıp kaçtığını belirterek, Hükümete siyasi bir eleştiri getirdi. 

Bekaroğlu'nun eleştirisine cevap ilginç bir yerden geldi. Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevinden bir süre önce Ankara İl Müdürlüğüne atanan Mustafa Çelik, siyasetçilerden rol çalarak Bekaroğlu'ya cevap verdi. 

Çelik'in bürokrat olduğunu unutup bir siyasetçi edası ile siyasetçiden de öte müteahhidin sözcülüğüne soyunup onun adına verdiği cevaba tepki gösteren Bekaroğlu, "Müdür müsün, müteahhidin sözcüsü mü?" diye sordu. 

Müteahhidin yarım bıraktığı ve çürümeye terk edilen Fındıklı futbol sahası tribün inşaatının fotoğraflarını Twitter hesabından paylaşan Bekaroğlu, futbol sahası tribün inşaatının yarım kalmasını AKP'nin belediyeyi kaybetmesi ile ilişkilendirdi. AKP'li siyasetçilerden rol çalan Ankara İl Müdürü Mustafa Çelik, Bekaroğlu'nu yalancılıkla suçlayarak, müteahhidin kaçmadığını, Rize'de olduğunu, birçok işi başarıyla tamamladığını, yasal tasfiye sürecinden yararlandığını belirtti. 

Çelik'in cevabına tepki gösteren Bekaroğlu, kendisine cevap veren Çelik'e şunları söyledi: 

"Müteahhit kaçmamış, Müdür kaçmış, Ankara’ya il müdürü olmuş. Bana sözde cevap verdiğine göre daha büyük görevler bekliyor.
Esas yalancı bu Müdür; müteahhit düpedüz kaçmış, işi bırakmış. Peki müteahhidi korumak müdürün görevi mi? Bu zat müdür mü müteahhitin sözcüsü mü?"
 

MÜDÜR HADDİNİ AŞTI 

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Bekaroğlu, “Bu müdür haddini aşmıştır. Sadece müteahhitin sözcüsü olarak değil, aynı zamanda AKP’li bir siyasetçi gibi konuşmuştur. Bu AKP’nin kurduğu parti devletine işarettir. Bir bürokratın bir siyasetçiye yalancı demesi hadsizliktir. Ben bunu bu bürokrata bırakmam, bunun hesabını sorarım. Yirmi yılı aşkın bir süreden beri aktif siyasetteyim. Zaman zaman böyle terbiyesizliklerle karşılaştım ama kimsenin yanına bırakmadım. Şimdi bu Müdürü önce özür dilemeye davet ediyorum, dilemezse ben bu burnu büyük Müdüre edebin ne olduğunu öğretirim” dedi.


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV