BBP DEREPAZARI ADAYI METİN
03 Nisan 2020 Cuma

Rize’nin bugüne gelişin sorumluları kim, kimler?

BBP DEREPAZARI ADAYI METİN

BERABER GÜLDÜK BERABER AĞLADIK

01 Şubat 2014 Cumartesi 20:56
Bu haber 1590 kez okundu
 BBP DEREPAZARI ADAYI METİN
 BBP DEREPAZARI ADAYI METİN

Derepazarı ilçesinde AKP de yaşanan kriz devam ederken BBP başkanlık için Selim Metin’i aday gösterdi. Metin adaylığını açıkladığı basın toplantısında Hasan Karal’la iş birliği yaptığı iddialarını ise yalanladı

İlker Kurşun

Derepazarı ilçesinde mevcut başkan Şaban Kalça’nın AKP’den bağımsız aday olduğunu açıklamasıyla oldukça sıkıntılı bir sürece giren AKP’nin adayına karşı oldukça güçlü bir isim olan Selim Metin’in BBP den aday olduğunu açıklamasıyla AKP’yi daha da sıkıntılı bir sürece soktu.

METİN ADAYLIĞINI RESMEN AÇIKLADI

Şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla yola çıktığını ifade eden Selim Metin BBP den aday olduğu resmen açıkladı. Derepazarı ilçesinde kalabalık taraftar grubuyla basın mensuplarının karşısına geçen eski belediye başkanı Selim Metin, BBP den başkan seçilir seçilmez tüm imkânlarıyla Derepazarı halkına hizmet etmeye başlayacağını söyledi.

BERABER GÜLDÜK BERABER AĞLADIK

Selim Metin, BBP den adaylığını açıkladığı basın toplantısında,15 yıl önce Belediye başkanlığı yaptığı dönemde elinden gelen tüm hizmetleri hiçbir ayrım gözetmeden yapmaya çalıştığını belirtti. Metin, “Belediye başkanlığım dönemimde sizlere hizmet ederken her insan gibi bizim de hatalarımız olmuştur. Bunları sizinle aradan geçen 15 yıl içerisinde bir araya gelerek oturduk konuştuk. Bu geçen süre içerisinde sizlerden hiç ayrı olmadım. Beraber güldük, beraber ağladık.

DEREPAZARI HALKIYLA İŞTİŞARE ETTİK

Geçen yerel seçimlerde sizlerin karşısında bağımsız aday olarak çıktım ve çok az bir öy farkıyla seçimi AKP adayına kaptırmıştık. Derepazarı halkına verdiği destekten dolayı o zamanda da teşekkür etmiştim şimdi de teşekkür ediyorum.

Bugün yeniden bağımsız aday olarak karşınıza çıkmak isterdim ancak meclis üyesi belirleyemediğimiz için biliyorsunuz o seçimi kaybetmiştik. Bugün aynı hatayı yapmamak için bir anket yaptırdık ve halkımızın rahatlıkla oy vereceği bir parti olarak BBP olduğunu gördük ve bugün BBP den aday olduğumu açıklıyorum.

ORTAK AKILLA DEREPAZARINI YÖNETECEĞİZ

Belediye meclisi adaylarımızla bir karar aldık. Derepazarı’nı ortak akılla yöneteceğiz. Her 3 ayda bir Derepazarı Belediyesi Düğün Salonu’nda Derepazarı halkı ile projeleri tartışacağız. Derepazarı’nın menfaatleri için elimizden geleni yapmaya söz veriyoruz. Çünkü ben bugüne kadar Derepazarı’na hizmet etmeyi kendime bir görev saydım. Ve bu görevi yarın sizin de desteğinizle yerine getirmeye ben hazırım. Artık Derepazarı’nda şeffaf bir belediyecilik anlayışı hayata geçireceğiz.

İMAR SORUNU MAKYAJLA ÇÖZÜLMEZ

Derepazarı’nda imar sorununu çözmeden buraya ne kadar makyaj yaparsanız yapın hiçbir işe yaramaz. Evvela burada Derepazarı Halkı’na hizmet eden memur arkadaşlarımız için kalabilecekleri konutlar yapacağız. Şehir merkezine gidip gelmek zorunda kalmayacaklar. Öğrenciler için de onlara uygun konutlar yapacağız. Ve bu imar sorununu ortadan kaldıracağız. Bugün iktidar partisine mensup olanlar milletvekillerini, bakanı, başbakanı bizden iyi tanıyamaz. Bugün biz de onlardan bir şey rica etsek yerine getirilir. Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz. Derepazarı için ne gerekiyorsa gider o kapıyı çalarız. Sayın Başbakan’ımıza Derepazarı’na bir hizmet için gitsek bizi geri çevirmez. Seçilirsek Derepazarı’na hizmetler duru diyenler yalan söylüyorlar.

KARALLA İŞ BİRLİĞİ YALANDIR

 Benim AKP vekili Hasan Karal ile iş birliği içerisinde olduğum söyleniyor. Ben Hasan Bey’i dün tanımadım. Hasan Bey’i yıllardır tanıyorum. Hasan Bey ile öyle bir muhabbetim olsaydı gider beni Ak Parti’den aday göster derdim. Benim kendisiyle bu tip bir görüşmem olmadı. Bütün bu iddiaları ortaya atan kişiler kimlerdir bunu sizler benden daha iyi bilirsiniz”  dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV