Baz istasyonuna karşı çıkan fabrika müdürü görevinden alınıyor mu?
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Baz istasyonuna karşı çıkan fabrika müdürü görevinden alınıyor mu?

ÇAYKUR intikam mı alıyor?

22 Haziran 2020 Pazartesi 14:47
Bu haber 2568 kez okundu
 Baz istasyonuna karşı çıkan fabrika müdürü görevinden alınıyor mu?
 Baz istasyonuna karşı çıkan fabrika müdürü görevinden alınıyor mu?

ÇAYKUR intikam mı alıyor?

Gençağa KARAFAZLI –Kuzeytvnet

Kemalpaşa çay fabrikası müdürü asım Küçükler görevden alınıyor mu?

Artvin Kemalpaşa ilçesindeki ÇAYKUR fabrikasının bacasına 10 Mayıs'ta kurulan baz istasyonu halkın yoğun tepkisine neden olmuştu.

İki gün boyunca fabrika önünde toplanan Kemalpaşa halkı fabrika yönetimine tepkilerini dile getirmişti.

Tepkiler sonrası fabrika müdürü Asim küçükler “Ben fabrikada olmadığım bir saatte baz istasyonu getirildi İstifa dilekçemi verdim"  demiş kalabalık ‘ burada baz istasyonu kurdurmayacağız “diyerek yer yer eylemlerini sürdürmüş bu eylemlerin sonrasından fabrikada baz istasyonu Kemalpaşa belediyesi tarafından mühürlenme kararı alınmış zabıta fabrika bacasında kurulan baz istasyonu mühürlenmişti.

İmza kampanyası sonrası müdür geri döndü

Yaşanan bu gelişmeler sonrası fabrika müdürü Asim küçükler, istifa etmiş ardından bazı vatandaşlar ve işçiler müdür Küçükler’in göreve geri dönmesi için imza kampanyası başlatmış ardından müdür Küçükler istifasını geri almış görevine devam etmişti.

Gece 03:00’ te Gizemli telefon İddiası

Rize nabız editörleri o tarihlerde ortaya atılan ‘baz istasyonu fabrikaya gizlice alındı’ iddialarını araştırdı.

Baz istasyonun kurulmasıyla ilgili Fabrika müdürü Asım Küçükler sorumlu tutulmuştu ancak yaptığımız araştırmalar sonrası Küçükler’in olayla hiçbir ilgisi olmadığı Küçkler’e bile haber verilmeden hastanede olduğu bir saatte gece yarısı 03,00 sıralarında gelen gizemli bir telefonla gizlice çalışmalar başlatılmış.

Rize nabız editörleri Fabrikada bir görevli (ismi bizde saklı) ile yaşanan olayla ilgili iddiaları sordu.

Görevli, Olayın asıl sorumlusu Fabrika müdür yardımcısı olan ve AKP ye yakınlığıyla bilinen müdür yardımcısı Ş.S’nin baz istasyonun geleceğini ve fabrikaya alınması talimatı Verdiği öne sürüldü.

ÇAYKUR Türkcell ile anlaşma gereği daha önce özel bir teşebbüsün otelinin üzerinde olan Baz istasyonunun sözleşmesi bitince fabrika su deposunun üstünde kurulmasına dair anlaşma yaptığını Genel müdür müdürlük yetkililerinin fabrika müdür ile değil S.Ş ile görüşüp baz istasyonun fabrikaya alındığını aktardı.

Müdür yardımcısı “açın kapıları” demiş 

Baz istasyonuna karşı olduğu bilinen fabrikanın asıl müdürü olan Asım küçküler’in fabrikada olmadığı bir saatte O gece gelen gizemli telefonun ardından, evinde lojmanda olan müdür yardımcısı Ş.S’nin gece 03.00 ‘te  “açın kapıları” dediği iddiaları sonrası Baz istasyonu Fabrikaya alınmış çalışmalara başlanmıştı.

Çaykur yetkilileri intikam peşinde mi? Müdür Küçükler görevden alınıyor mu?

Kemalpaşa çay fabrikasında halkın tepkisi sonrası yaşanan bu gelişmeler karşısında ÇAYKUR yetkilileri baz istasyonu ısrarlarından vaz geçmek zorunda kalmışlardı.

Mayıs ayı yaş çay kampanyası sürecini iyi yönetemeyen ve Kemalpaşa fabrikasına baz istasyonu yerleştiremeyen çay işletmeleri genel müdürlük sorumluları çay alim politikalarındaki belirsizlik kota ve kontenjan uygulamalarına karşı Kemalpaşa halkıyla uyum içerisinde bir çay alım kampanyası sürdüren Fabrika müdürü Asım Küçükleri görevden alacağı iddiaları ortalıkta dolaşmaya boşladı.

Henüz görevden alınmayan ancak iddialara görü önümüzdeki günlerde görevinden alınarak genel müdürlük emrine verileceği öne sürülürken Küçükler’in yerine Ömer Özdemir adlı şahsın görevlendirileceği öğrenilirken, Kemalpaşa halkının bu tür bir görev değişikliğine nasıl tepki göstereceği ise merak konusu .

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV